Son Haberler

2013 Yılında Neler Oldu

2013 Yılında Neler Oldu ?2013 Yılında Neler Oldu, 2013 Yılında Yasanan Olaylar 

Tatlısıyla, tuzlusuyla, acısıyla ve eksisiyle geride bırakdıgımız 2013 yılında önemli gelismeler yasandı. Özellikle siyaset alanında, sanat alanında ve diger alanlarda ülkeyi etkisi altinda birakan gelismeler asagıya sıralanmıstır.  2014’e girdigimiz bu günlerde geçen sene gibi bir yıl degil daha güzeli ve iyisiyle geçirmek dilegiyle hemen yasanan gelismelere bakalim.

2013 Yılında Neler Oldu?

  • PKK ile ateske saglandi ve  Çözüm Süreci devreye sokuldu. “Çözüm süreci” kapsamında, terör örgütünce çeşitli tarihlerde kaçırılan 8 kamu görevlisinin serbest bırakıldığı mart ayında, Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarında, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın İmralı cezaevinden gönderdiği mesajı Türkçe ve Kürtçe okundu. Öcalan, terör örgütü PKK üyelerinin ülkeyi terk etmesi çağrısında bulundu.
  • Müslüm Gürses, Mehmet Ali Birand,  hayatini kayip etti.
  • Reyhanli’da teröristler tarafindan  patlama gerçeklestirildi. Toplan 52 kisi hayatini kayip ederken 53 kisi yaralandi.
  • 27 Mayis 2013Gezi Parki olaylari yasandi. Askeriye’nin elinden alinan güç sonrasinda sivil halk tarafindan ilk kez sivil darbe yapilmaya baslandi. Yabanci güçlerinde destegiyle ülke ekonomisine zarar ugratilmya çalisildi. Disarida pisirilen ve içerdeki masalar sayesinde  ortaya konulan bu gezi parki olaylarinda çok insan rahatsizlik geçirdi.
  • Asrin projesi Marmaray açilisi yapildi. Günde 100 bin kisinin kullandigi Marmaray ilk 10 gün bedava olunca toplam günlük 300 bin kisi karsidan karsiya geçti.
  • 17 Aralik Türkiye’de yargi darbe girisiminde bulundu. Hükümetin aldigi hizli önlemler sayesinde bu darbe önlendi. Fethullah Gülen Cemaati ile Hükümet arasinda sert tartismalar yasandi.

2013 Yilinda Yasanan Önemli Gelismeler

Hakkında Bilge Can

Bilgi en kiymetli nimettir. Bu bilgiyi insanlarla paylasmak en erdemli davranistir. Bilginin saklanmasi degil tam aksine çogaldikça insanlara ulaştirildikça degerlendigi kanatindeyim. O yüzden facebook, twitter ve Google Plus'te paylaşalım..

Bir Cevap Yazın