Son Haberler
Amerika’nın başkenti neresidir?

Amerika’nın başkenti neresidir?

amerika baskentiAmerika’nın başkenti neresi, Amerika hakkinda kisa bilgi

Dünya’nin süper güçü olarak bilinen Amerika büyük bir kitadir. Amerika Birlesik Devletleri kisaca ABD olarak yazilmaktadir.  Amerika büyük bir toprak bütünlügüne sahiptir.  Nüfusu ise 900 milyon civarinda oldugu bilinmektedir. Amerika‘nin 50 tane  eyaleti bulunmaktadir.

Amerika’nın başkenti neresidir?
Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington D.C dir.

Amerika Nerede Bulunuyor?

Amerika Birlesik Devletleri “ABD”, doğuda Atlas Okyanusundan batıda Büyük Okyanus a kadar 4.500 km genişliğindedir. Kuzey sınırını Kanada, güneyini ise Meksika körfezi çevirmektedir. ABD Amerika kıtasında yer alır. Dünyanın en büyük ülkelerinden biridir.

Her eyaletin kendisine has bayragi bulunurken özel isimleride mevcuttur. Ayni sekilde her eyaletin bir baskenti bulunuyor. Ancak sizlere bu yazimizin basligina bakildigi vakit farkli bir anlam çikarmiyalim. ABD bu 50 tane eyaletlerin birlesiminden olusmaktadir.

Sizlere verdigimiz bir önceki yazimiz olan Bir yil kaç gün, kaç saatir makalemizde eskiden kullandigimiz takvimler, bir yilda gün hesaplamasi, ayin dünya etrafinda dönüsü ve dünyanin günes etrafinda dönüsü ve simdi kullandigimiz takvim hakkinda bilgiler verilmektedir..

Hakkında Bilge Can

Bilgi en kiymetli nimettir. Bu bilgiyi insanlarla paylasmak en erdemli davranistir. Bilginin saklanmasi degil tam aksine çogaldikça insanlara ulaştirildikça degerlendigi kanatindeyim. O yüzden facebook, twitter ve Google Plus'te paylaşalım..

6 yorum

  1. Amerika hakkinda kisa ve öz bilgi vermissiniz, ancak bana bu kadar bilgi yetmiyor. Ayrica amerika hangi dili konusuyor?

  2. Mevlüt Amerika’nin kullandigi resmi dil Ingilizce’dir.

  3. o resmi dili degil en çok kullanılan dili amerika nın resmi dili yokkkkkkkkkkkk

  4. mevlüt bu amerika hakkında bilgi değil amerika nın başkenti hakkında bir bilgi o yüzdende amerikanın dilini yazmaz

Bir Cevap Yazın