Son Haberler
Askerlik Süresi Kısalacak mı?

Askerlik Süresi Kısalacak mı?

Askerlik Süresi Kısalacak mı?Askerlik Süresi Kısalacak mı?, Askerlik Ne Kadar Oldu?

Suan askerde olan ve askere gidecek olan milyonlarca insanin merak ettigi konulardan bir tanesi olan askerlik basbakan sayin Erdogan’in açiklama yapmasiyla birlikte kisaliyor. Özellikle 15 aydan 12 aya inecek olmasi askerlik görevini yapan 280 bin askerin terhis alacagina anlamina geliyor.

Askerlerin kurban bayramini evinde geçirip geçiremiyecegi merak ediliyor. Basbakan Erdogan’in açiklamasinin ardindan Genelkurmay Baskanligi’nin yaptigi açiklama ile bütün herseyin hazirlandigi haberi bizlere ulasti. Yapilmasi gereken yasada ufak bir  degisiklik ile askerlik 15 aydan 12 aya düsürülecek. Sadece Meclisten askerlik ile yeni düzenleme çikmasi beklenmektedir.

12 Aylik Askerlikten Kimler Yararlanacak?

Simdi askerlik süresini 12 ay yapmis olan bütün askerler ve askere gidecek olan ve halen silah altinda bulunan erbaslar için geçerli olucak. Buna göre artik askerlik 12 ay ve kisa dönem askerligin ise 4 ay seklinde kalmasi uygun görülüyor. Hatirliyacaginiz üzere dövizli askerlikte de 4 hafta gibi bir zorunlu askerlik kaldirilmisti.

Buna göre 2013 yili itibariyle askerlik 12 aya inecek. Kisa dönem askerlik ise 4 ay olarak yapoilacak. Yeni düzenlemede kisa dönem askerlik degismiyecek. Sayet bir degisiklik olursa sizlere buradan bildirilmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan ilginç Sanat Eserleri yazimizda özellikle sanat eserleri resimlerden ve araba üzerine yapilan sanat eserleri hakkinda bilgi vermistik.

Hakkında Bilge Can

Bilgi en kiymetli nimettir. Bu bilgiyi insanlarla paylasmak en erdemli davranistir. Bilginin saklanmasi degil tam aksine çogaldikça insanlara ulaştirildikça degerlendigi kanatindeyim. O yüzden facebook, twitter ve Google Plus'te paylaşalım..

Bir Cevap Yazın