Son Haberler
Duyarlılık hakkinda bilgi

Duyarlılık hakkinda bilgi

duyarlilik nedir anlamiDuyarlilik Nedir, Duyarlilik hakkinda kisaca

Insanoglu olarak yaradilis geregi duyarlilik sahibiyiz. Kisiligimiz ile baglantili olarak duyarlilik degisik sekillerde karisimiza çikmaktadir. Duyarli olmak ve duyarli kalmak hakkinda da bu yazimizda kisaca bilgiler sunacagiz.

Öncellikle Duyarlilik  nedir?  kisaca

Duyarli olma haline duyarlilik denir. Insanlar çevremizde olan bitene, siddete, gürültüye, kirlilige, sese ve buna benzer bir çok çevre olayina duyarli olabilir. Bu gayet normal bir durumdur.  Duyarlilikta asiri olmaya dikkat etmek gerekir.

Asiri Duyarlilik nedir?  kisaca

Vücutta yabancı bir antijene maruz kalma durumunda gelişen, uygunsuz veya aşırı bağışıklık yanıtı ve buna bağlı vücudun zedelenmesi durumudur. Aşırı duyarlılık, vücudun istemeden gösterdigi tepkidir. Bu tepki herhangi bir
alerjik olayda olabilir veya baska bir sey.

Çevremize karsi duyarli olmak gerekiyor. Öncellikle agaçlarin sökülüp kaldirilmasi, egsoz gazlarinin çok olmasi, deniz, nehir,  akarsu gibi sularin haddinden fazla bir sekilde kirletilmesi ve kisin dogalgaz yerine sobalarin yakilmasi ve bunlarin çevreye verdigi zarardan rahatsiz olabiliriz. Çevremize karsi duyarli olalim ve arkadaslarimizi uyaralim.

Çevreye karsi duyarlilik hakkinda ilerliyen dönemlerde bir baslik açacagimin buradan müjdesini vermek istiyorum. En kisa zaman sizlere sunacagim.

Bir önceki yazımız olan Demet Akalin Kurban Bayraminda  başlıklı makalemizde Demet Akalin‘in kurban bayraminda nerede olacagi hakkinda  bilgiler verilmektedir.

Hakkında Bilge Can

Bilgi en kiymetli nimettir. Bu bilgiyi insanlarla paylasmak en erdemli davranistir. Bilginin saklanmasi degil tam aksine çogaldikça insanlara ulaştirildikça degerlendigi kanatindeyim. O yüzden facebook, twitter ve Google Plus'te paylaşalım..

Bir Cevap Yazın