Hamile Kalmak İçin Okunacak Dua

Posted by on Kas 28th, 2013 and filed under Yaşam. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

hamile kalmak icin okunacak dualarHamile kalmak için okunacak dua, Çocuk sahibi olmak için okunacak dua.

Dinimizin kolayliklarini ögrenmeli ve bunlardan istifade etmeliyiz. Özellikle duanin sekli ve adabi çok önemlidir. Dua’nin faziletini ve önemini bilirsek dua’daki hikmeti anlayabiliriz.  Bildiginiz gibi islam bize her konuda yardimci olmaya çalisiyor. Bugün sizlere hamile kalmak isteyen bayanlarin nasil dua edecegi konusunda bilgi vermek istedik.

Öncelikle hekime gidilmeli ve bir arastirma yapilmalidir. Sayet her hangi bir sorun varsa bunun için tedavi olmalidir. Sayet bir sorun yok ise umidimizi kayip etmemeli ve düzenli sekilde dua etmeliyiz.  Lakin bü­tün gayretlere rağmen yine çocuk olmuyorsa bunu dert etmek, ısrarla bu konu üzerinde durmak da doğru değildir. Belki de onlar için hayırlı olan öylesidir. Belki çocukları olsaydı başla­rına bilinmedik belâlar gelecekti ve Allah onları o belâlardan korumak için çocuk vermedi.

Çocuk sahibi olmak için okunacak dualar nelerdir?
Evet, çocuk istemeli, bunun yol­larını da aramalı, ama işi çığırından çıkarıp takıntı haline getirmemelidir. Her şeyin hayırlısını istemelidir. Cenab-ı Hak, hakkımızda her şeyin haylırlısını versin. (Amin)

  • “İnne rabbeke hüve’I-hallâku’l-alîm.” = “Muhak­kak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir.” (Hicr, 15/81) âyetini gecele­ri 1267 kere tekrar eder ve bunu üç ay boyunca sürdürür.
  • “Fallâhu hüve’l-veliyyü ve hüve yuhyî” = “Muhak­kak ki Allah dosttur ve yaratandır.” (Şura, 42/9) âyetini, beraber olmadan önce 289 kere tekrar eder.
  • “HüvaIIahü’l-hâliku’l-bâriü” = “O yaratandır ve yok­tan var edendir.” (Haşr, 59/24) âyetini 1054 kere tekrar eder.)
  • Tıbbî bir arızası olmamak şartıyla, çocuğu olmayan bir kadın, eğer aybaşı halinden üç gün sonra, öğle saatlerine ya­kın bir zamanda temiz bir kâğıt üzerine 110 defa “Bismillâhirrahmânirrahîm” yazıp o kâğıdı üzerinde taşıyarak eşiyle beraber olursa, Allah’ın izniyle hâmile kalır. (Hâmile kalın­caya kadar kâğıdı üzerinde taşımalıdır.)

 

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız

Leave a Reply

Google+