Son Haberler

Kategori Arşivi: Bilim

Dizel Araç Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dizel Araç Kullanırken Dikkat Edilmesi GerekenlerDizel Araç Kullanirken Nelere Dikkat Edilmelidir, Dizel Araçlarda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Otomobillerin artik lüks olmayip ihtiyac oldugu bugünlerde dizel araçlar benzinli araçlara karsin daha çok tercih ediliyor. Özellikle dizel araçlar benzinli araçlara göre daha az yakit kullanmasi ve bakimi açisindan dizel daha çok masraf çikarmamasindan dolayi kullaniliyor.  Tabii ki bu masraf  kullaniciya da çok baglidir.

Dizel araç kullanan kimselerin yilda en az 20 bin kilometre yol  yapmasi  dizel için büyük kazanç getirmektedir. Sayet 20 bin kilometreden daha az araba sürüyorsaniz benzinli kullanmaniz sizin için daha iyidir.  Dizel araç kullanirken dikkat edilmesi gereken ufak ama çok önemli olan noktalar bulunmaktadir.

Dizel araç kullanirken dikkat edilmesi gereken noktalar;

  • Motoru çalıştırmadan önce kontağı yarım çevirerek uyarı ışıklarının sönmesini bekleyin. Çünkü ilk çalıştırmada motor soğuk olacağı için aracı zorlayabilirsiniz.
  • Kalitesiz yakıt kullanmayın. Tek seferlik kullanılan kalitesiz yakıt bile motorda ciddi sorunlaraneden olabilir.
  • “Aracı vurdurmayın” Dizel motorlarda yapılan en büyük hatalardan biri de budur. Yeni nesildizellerde motor çalışır durumda değilse yağ basıncı oluşmaz bu nedenle vurdurma esnasındadizel pompasına aşırı yük biner ve ciddi zarara yol açabilir. Zaten aracınızın klavuzunda da “aracınızı iterek çalıştırmayın” yazar.
  • Aracınızı düzenli olarak servise götürün. Periyodik bakım dizel otomobillerde daha fazla önem arz eder. Çünkü bildiğiniz gibi dizel yakıt, benzinli yakıta oranla daha çok partikül taşır. Bu partiküller mazot filtresinde birikir ve aracın performans kaybetmesine neden olur.
  • Turbo dizel araçlarda motor isitilirken kesinlikle gaz vererek degilde rolantide çalistirilarak motor isitilmalidir. Motor isindiktan sonra hareket edilmelidir. Sayet çok acil isimiz varsa motorun devri 2500 turun üstüne çikilmamalidir.
  • Turbo dizel motorlarda stop edilirken 30 saniye bekletilmeli bu hem egzosun ömrünü uzamasi için iyi hem de turboda bubinleri birbirlerine yagliyan milerin yaglanmasi içindir. Araç stop etti mi yaglama islemide durur.
  • Ayrica motorun hararet durumu çok iyi bir sekilde gözlenmelidir. Hararet yükseldigi vakit araç kenara çekilip stop ettirilmemeli ve rolantide bir müddet çalistirilmalidir.

nod32 ve google drive programları

 

google drive download İnternet var olduğundan beri en büyük tehdit olan virüslerde bu güne kadar bilgisayarlara ve sistemlere zarar vermeye devam ediyor. Fakat gelişen güvenlik teknolojileri sayesinde bu tehditlere artık dur diyebilirsiniz. ESET NOD32 antivürüs programı kısa aralıklarla geliştirilen en son sürümleri sayesinde sisteminizi ve eset nod32 full indir ücretsiz bilgisayarınızı en üst güvenlik önlemlerini alarak korur, ESET NOD32 antivürüs programı ile sizde sağlıklı bir internet deneyimi yaşayacaksınız. Google tarafından yayınlanan en son programlardan biride google drive bu eşsiz program sayesinde istediğiniz an sevdikleriniz, arkadaşlarınız ve dostlarınız ile internet üzerinden paylaşımlarda buluna bilirsiniz. Google drive nin kullanıcılarına sunduğu 5 gb lık ücretsiz kullanıcı alanı sayesinde istediğiniz dosya ve çalışmalarınızı burada saklayın ve paylaşın. En yeni gelişmeler ve programlara ulaşmanız artık çok kolay tek yapmanız gereke bizi takip etmek en yeni programların en son sürümlerini sizler için bir araya topluyoruz. Program indir ve sende bu ayrıcalıktan faydalan. Program indir ile sende sistemini her zaman güncel tutabilirsin.

 

Nitelikli hizmet sorgulaması

 

cilt nosu olmadan tc sorgulama Vatandaşlarımız internet üzerinden gerçekleştirmiş oldukları sorgulama hizmetleri ile birlikte çok farklı bir sistem üzerinden hareket edebildikleri için bu konuda yeterli ve gerekli bilgileri de elde etmek son derece önemlidir. Bu anlamda bu sorgulamaların gerçekleştirilmesi adına yapılmakta olan tc öğrenme belki de en fazla ihtiyaç duyulan bilgilerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bilgileri elde ederek her türlü online sorgulama işlemlerini yerine getirdiğimiz için bu konuda yeterli bilgilere de sahip olmak sizin için son derece önemlidir. En çok üzerinde durulan sorgulama sistemlerinden biri olarak kullanılan ssk sorgulama yine sizlerin bu konuda net bilgiler elde etmesine destek de sunacaktır. Bu sebeple her türlü sorgulama işlemlerini yerine getirirken muhakkak ki bu konuları çok iyi referans sahibi siteler ile gerçekleştirmek sizin için gerekli ve olması gereken bir hizmet olarak irdeleyecektir. Yine bu anlamda yerine getirilen bağkur sorgulama da benzer biçimde yerine getirilen bir hizmet olarak değerlendirilebilir.