Son Haberler

Kategori Arşivi: Biyografi

Büşra Ayaydın Kimdir

Büşra Ayaydın Hayatı, Büşra Ayaydın Biografisi

Televizyonun hayatımıza girmesiyle birlikte artık diziler ve filmler sayesinde yetenekli ve kabiliyetli sanatcıları erken kesfedebiliyoruz. Ekranlardan tanıdıgımız güzel ve tatlı oyuncu Büşra Ayaydın  18 Kasım 1994 yılında Ankara’da doğdu. Küçük yaşlarda ekranlarla tanışan Ayaydın kendisini sevdirmeyi basardı.

Büşra Ayaydın Pis Yedili dizisiyle birlikte herkese kendisinin iyi bir oyuncu oldugunu ispatladı. Dizilerde rol alan Ayaydın küçük yaşlarda ekranlarda oldugu için bugüne kadar bir çok dizide görev yaptı. Şimdiye kadar Hatırla Sevgili, Çakıl Taşları, Derman, Mavi Rüya, Canan ve Pis Yedili  dizilerinde oynadı.

Gelecegi parlak bir sanatçı oldugunu belirtirim. Pis Yedili dizisine geçmeden önce Bebek İşi ve Babalar ve Evlatlar adlı dizide görev yapıyordu. Güzel ve basarılı oyuncu Pis Yedili dizisindeki rolünde en iyi şekilde icra edecegini düşünüyoruz. Sizlere küçük sanatçı Büşra Ayaydın‘ın bir kaç tane sevilen resimlerini ceriyoruz.

Büşra Ayaydın Resimleri 

 

Savcı Zekeriya Öz kimdir

Zekeriya Öz kimdir

Zekeriya Öz kimdir

Savci Öz kimdir, Zekeriya Öz kimdir, Zekeriya Öz hayatı
Son zamanlarda önemli davalara imza atmıs olan Savcı Öz diye bilinen Zekeriya Öz Bursa’da 1968 yılında dodu.  ilk ögretimini, Orta ögretimini ve Liseyi Bursa’da tamamlamıstır. Aslen ülkemize  ailesi Bulgaristan’dan geldigi için göcmen olarak bilinmektedir. Sıcak kanlı ve güler yüzlü konusması düzgün bir kimsedir.

Akıllı ve hızlı zekaya sahip olan Öz 1986 yılında basladıgı Istanbul Üniversitesi  Hukuk Fakültesi’ni  bitirdi.

1997 yılından itibaren savcı olarak görev yapmaktadır. Bugüne kadar bir çok dava imza atan Savcı Öz geçen senelerde ülkemizin gündemine oturan Ergenekon diye bilinen önemli davalarda kilit savcı olarak görev yaptı. Medya’da Öz çok popüler olmustu. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafindan savcı baska bir yere atandı.

Savcı Öz hakkinda wikipedia sayfasınıda ziyaret edebilirsiniz.

Yolanthe Cabau Kimdir?

Yolanthe Cabau kiminle evli?

Yolanthe Cabau , ispanya’ nin  Ibiza sehrinde 19 Mart 1985 yilinda dogdu. Annesinin Hollanda kökenli olmasindan dolayi kendi ülkesine göç etmistir. Bu göçün baslica sebebi evdeki geçimsizliktir. Yolanthe Cabau annesi ile  birlikte egitimine ve yasamina burada devam etti.

2009 yilinda Wesley Sneijder ile tanisan güzel model 17 Temmuz 2010 tarihinde hayatlarini birlestirdiler. Simdiye kadar birok dizide ve oyunda rol almistir. Yolanthe hayatini evde siddet gören çocuklarin korunmasi adina bir çok çalismalari vardir.

Wesley Sneijder ile çok mutlu bir evliligi bulunmaktadir. Dünya’da saç üzerine yapilan yenilikler Yolanthe Cabau ile takip edilmektedir. Yolanthe ; nbin saç modelleri oldukça çok sevilmektedir.

Yolanthe Cabau kimdir

Haim Nahum kimdir

Haim Nahum kimdirHaim Nahum kimdir, Haim Nahum Efendi

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yerde  bulunan Haim Nahum1873 yilinda Manisa dogumludur. O tarihlerde Manisa Osmanli Imparatorlugu’na kayitli idi. Nahum iyi bir siyasetçi, hahambasisi’dir. Naim Nahum‘in en etkili dönemi Türkiye Cumhuriyeti’nin taninmasi ve Lozan Antlasmasi’nda  çok genis yer tutmaktadir.

Haim Nahum ibranice, arapça’yi iyi konusmayi ögrenmis ve kendisi Paris Ruhani Okul’unda egitimini tamamladiktan sonra  din bilimi egitimi alarak hahambaşı olmasinin önü açilmis oldu. Osmanli Devleti’nde yasayan yahudilerin de destegiyle hahambasi olarak seçilmesi onun için vazgeçilmez bir kariyer oldu.

Çok akilli ve kurnaz zekasi ile kendisini gösteriyor ve sevdiriyordu. Lozan Antlasmasi‘n da çok büyük rol oynuyan ve adeta Ismet Pasa’nin çalistigi otele sürekli gelen ve Ismet Pasa’yla bir muhabbet kuran hahambasi Haim Nahum Lozan Antlasmasi‘ndan sonra ülkemizi birakarak Misir’a gitmistir.

Haim Nahum ayni zamanda Vehbi Koç’un babasidir. Çok iyi bir siyonist olan Haim Nahum Osmanli’dan sonra  Türk milliyetçiligin temeli atmis ve Islami inançlarin ortadan kaldirilmasi noktasinda arabuluculuk yapmis bir kimsedir. Türkiye’den ayrildiktan sonra Misir’a giden hahambaşı orada da ayni sekilde Arap milliyetçiligini asilamis ve Türklerin Araplarla olan iyi iliskilerini milliyetçilik ile ortadan kaldirilmis olucakti.

Akit gazetesi yazari Apdurrahman Dilipak’in verdigi bilgilere göre;

“Koç ve Doğramacı ailesini yakın izlemeye almak gerek.. Vehbi Koç kimdir? Bakarsınız ipin ucu Bandırma vapuruna kadar gider.. Bernard Nahum da çok önemli bir isim ve tabii Haim Nahum Efendi de öyle.. Koç deyince bugün akla Mustafa Koç, Rahmi Koç gelse de, aslında Koç ailesinin asıl önemli isimleri Kıraçlar. İnan Kıraç da damat..!

Bu Hayim Nahum adı önemli.. Lozan’ın perde gerisindeki Siyonist o.. Türkiye’deki “Arap Düşmanı Kemalist Milliyetçilik”in sponsoru da O. Daha sonra gitti Nasır’a danışman oldu, Arap Yahudilerini örgütledi ve Türk düşmanı Arap milliyetçiliğinin liderliğini üslendi..!

Arap düşmanı Kemalist Türk milliyetçiliği fikrinin arkasında kimler vardı bakın bakalım. Kod adı Tekinalp olan Moiz Kohen ve daha sonra dinde reform bayraktarlığı yapan “Türk’ün Dini Kemalizmdir” diye kampanyalar yürüten Osman Nuri Çerman..

Mesela birçok ülkede Siyonistler, bizzat Anti-Siyonist hareketleri kendileri örgütlerler ve kontrol ederler.. Zaten Yahudileri göçe zorlayan soykırım meselesi de böyle bir şey değil mi idi? En azından biri bunu kullandı..

Haim Nahum 1960 yilinda Kahir, Misir‘da hayatini kayip etmistir.

Memet Ali Alabora kimdir

Memet Ali Alabora kimdirMemet Ali Alabora hayati, Memet Ali Alabora biografisi

Ülkemizin sevilen sanatçilari arasinda yer alan Mehmet Ali Alabora 25 Kasim 1977 yilinda Istanbul dogumludur. Medya’dan tanidigimiz Betül Arim ve Mustafa Alabora‘nin ogludur. Tiyatrocu bir aileden gelmesi Alabora’nin meslek olarak tiyatroyu seçmesinde büyük tercih sebebi olmustur.

Okul hayatini devam ederken tiyatro ile ilk defa lise yillarinda tanisti. Alabora’nin daha sonraki yillarinda oynadigi filmler ve diziler oldukça çok begenildi. Mehmet Ali Alabora‘nin en çok ünlü oldugu 1999-2002 yillarinda çekilen Yilan Hikayesi adli dizisinde basrol oynarken olmustur. Özellikle Memoli karakterini canlandiriken büyük sevgi toplamistir.

Mehmet Ali Alabora hayatini Pinar Ögün ile 2009 yilinda birlestirme karari almis. 2013 yilinda çikan gezi park olaylarinda aktif rol alip bir çok kesimin tepkisin çekmistir. Attigi twit ile bütün dünyayi bir anda harekete geçirerek Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karsi bir hareket baslamistir. Bu protestolarda adindan oldukça çok söz ettirdi.

 

Prof. Dr. Halil Semih Eryıldız kimdir?

Halil Semih Eryıldız kimdirHalil Semih Eryıldız hayati, Halil Semih Eryıldız biografisi

Iyi bir egitim alan Halil Semih Eryildiz Istanbul Besiktas’lidir.  ODTÜ’yü bitirdikten sonra siyaset hayatina CHP ile basladi. Cumhuriyet Halk Partisi‘nde çok degisik görevlerde yer aldi. Bunlar arasinda Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, Parti Meclisi, Merkez ve Genel Yönetim Kurulu Üyeliği, Milletvekilliği, Araştırma ve Planlama Bürosu yöneticiliği görevleri yer almaktadir.

2014 yilinda yapilacak olan seçimlerde bugün açiklanan bilgiye göre Eryildiz Istanbul Büyüksehir Belediye Baskanligi için aday adayi oldu.  Eryildiz’in yaptigi konusmada Istanbul için gerekli olan eksiklikleri giderebilecegini ve içerisinde bulundugu durum hakkinda bilgi verdi. Özellikle İstanbul’da altı oku yeniden dalgalandırmayı temel hedef belirledigini söyledi.

Siyasi hayatinda önemli yerlerde bulunmasi CHP‘nin Eryildiz’i seçmesinde önemli bir neden oldugu belirtiliyor.  Halil Semih Eryıldız hakkinda elimizde  fazla bir bilgi mevcut degil. Ancak geldigi vakit sizlere ilerki yazilarimizda sunacagiz.

Suat Kılıç Kimdir?

suat kilic hayatiSuat Kılıç Hayati, Suat Kılıç Biografisi

Sempatik, akilci ve güzel konusmasiyla taninan Suat Kiliç 23 Temmuz 1972 yili Samsun dogumludur.  Türkiye Cumhuriyeti Büyük Meclisi  22, 23 ve 24. dönem Samsun milletvekilidir. 2011 yili itibariyle aktif bir sekilde siyaset yapmaktadir. Suat Kiliç ayni zamanda avukat, sunucu ve iyi bir  gazetecidir.

Trabzon’un Of ilçesine bagli bulunan Kavakpinar köyünden gelmektedir. O yüzden kendisinden Of’lu bakan diye bahsedilmistir. Annesi Elmas ve Babasi Hüseyin çiftinin çocugudur.  Kendisini iyi bir egitim almak için hazirliyan Suat Kiliç Ankara Hukuk Fakültesini 1995 yilinda bitirmistir. Üniversite yillarinda radyoda sunuculuk  yapan Suat Kiliç Kanal 7, NTV, Kanal D gibi önemli kanallarda çalisma imkani bulmustur.

Günümüzde Suat Kiliç 6 Temmuz 2011 yilindan itibaren Gençlik ve Spor bakani olarak görev yapmaktadir.  Mütevazi konusmasi,  kendisini dinlettirmeyi bilen ve Basbakan Erdogan’in takdir ettigi genç siyasetçiler arasinda yer almaktadir.

Suat Kılıç iletisim bilgileri

Resmi Web Sitesi, Facebok hayran sayfasi ve twitter hesaplarindan kendisine ulasabilirsiniz.

Suat Kiliç,  Melike Nur Kiliç ile evlidir. Bu evliliginden Muhammed Emin, Hüseyin Kaan, Suat Melik adinda üç tane evlada vardir. Söyledigi sözler medyada oldukça yanki bulmustur. Suat bey sakaci ve espirili yanlarini gördügümüz için biz gazeteciler oldukça rahat sorumuzu sorabiliyoruz.