Son Haberler
Kredi kartı taksitlerine sınır geliyor

Kredi kartı taksitlerine sınır geliyor

kredi karti taksitlendirmeKredi Kartı taksitlendirme, Kredi Kartı taksit sınırlaması

Ülkemizde asiri sekilde kredi kartina yüklenilmesiyle birlikte vatandaslar çok magdur oluyor. Bilhassa en iyi hizmeti vermeyi amaçliyan bankalar bundan çok gelir elde ediyorlar. Vatandas içerisinde bulundugu durumdan kurtulmak amaciyla çok gayret ve çaba sarf ederken bazen istenmiyen olaylarda yasanabiliyor.

Bundan sonra artik hersey kredi kartina taksitlendirme yapilamiyacak. Vatandasi rahatlacak olan bu düzenleme ile bir çok alis-veris ile hem tüketici hemde üretici magdur duruma düsmeyecek. Yapilan yeni taksitlendirme sistemi su sekilde olmasi hedefleniyor. Önce gelismelere bir bakalim.

Kredi kartı taksitlerine sınırlama sekli:

Yapılacak düzenlemeyle, elektrikli ve elektronik eşya ile bilgisayar alımları, araç kiralama, telekomünikasyon ve kuyumculukla ilgili işlemlerde taksit sayısı 6 ay, beyaz eşya ve mobilya alımlarında taksit üst sınırı 12 ay olarak belirlendi.

Binek araç ediniminde kullanılacak taşıt kredilerine de yeni sınırlamalar getirilirken, bu konuda kullanılacak kredilerde konut kredilerinde olduğu gibi, kredi kullananların kredi tutarına bağlı olarak kredi teminat oranı uygulamasına gidilecek.

Konut kredileri hariç tüketici kredilerinin vadesinin de 36 ayı, taşıt kredilerinin vadesinin ise 48 ayı geçmemesi öngörülüyor.

Yeni düzenlemeyle taşıt kredilerinde aracın bedeli kadar kredi verilmeyecek. Bunun yerine 50 bin lira ve altındaki araçlar için yüzde 70′lik kısım kredilendirilecek. Taşıt değerinin 50 bin lirayı aşması halinde, bedelin 50 bin liraya kadar olan kısım için yüzde 70, 50 bin liranın üstünde olan kısım için yüzde 50 kredilendirme yapılacak.

Hakkında Bilge Can

Bilgi en kiymetli nimettir. Bu bilgiyi insanlarla paylasmak en erdemli davranistir. Bilginin saklanmasi degil tam aksine çogaldikça insanlara ulaştirildikça degerlendigi kanatindeyim. O yüzden facebook, twitter ve Google Plus'te paylaşalım..

Bir Cevap Yazın