Son Haberler
Marmara’da 4.7 siddetinde Deprem!

Marmara’da 4.7 siddetinde Deprem!

Marmara'da depremMarmara’da deprem, Istanbul depremi ne zaman

Istanbul’da beklenen olasi büyük depremin ne zaman olacagi konusunda kimse birsey bilmezken Marmara’da meydana gelen depremler akla bu soruyu getirdi. Özellikle bu bölge de yasayan vatandasi korku salarken, deprem sarsintisi sonrasi panik yasandi. Tekirdag’da meydana gelen küçük siddetteki deprem halki sokaga dökmeye yetti.

Uzmanlardan gelen bilgilere göre bu tür küçük siddetteki deprem büyük depremin habercisi olabilecegi seklinde oldu. Ayrica insanlarin depreme ne kadar oldugu konusunda bilgilendirme yapilmasi hedefleniyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy bu sabah meydana gelen deprem için ve olmasi beklenen istanbul depremi su ifadeleri kullandi.
Prof. Dr. Şükrü Ersoy: Yaşanan depremler sonrası ‘bölgedeki enerji azaldı’ düşüncesiyle rahatlamanın yanlış olacağını vurguladı. Bölgede yaşanan son depremlerin Marmara beklenen büyük depremin öncüleri olduğunu vurgulayan Ersoy, “Nasıl Bolu’daki 4,8 depremi tehlikeli olabilecek bir yerse, aynı şekilde Tekirdağ açıklarındaki 4,7 büyüklüğündeki deprem aynı tehlikededir. Çünkü bu her iki noktada da belli bir gerilim var. Bu bölgeler gelecek depremlere gebe olabilecek öncüleri sayılabilecek özellikte.” dedi.

 

Hakkında Bilge Can

Bilgi en kiymetli nimettir. Bu bilgiyi insanlarla paylasmak en erdemli davranistir. Bilginin saklanmasi degil tam aksine çogaldikça insanlara ulaştirildikça degerlendigi kanatindeyim. O yüzden facebook, twitter ve Google Plus'te paylaşalım..

Bir Cevap Yazın