Son Haberler
Memura 8 Bin TL Evlilik Yardımı

Memura 8 Bin TL Evlilik Yardımı

Memura 8 Bin TL Evlilik Yardımı, Memura evlilik yardimi

Dünya ülkeleri ekonomik krizlerle bogusurken bizim ülkemiz hamd olsun altin çagini yasiyor. Yani basimizda komsumuz olan Yunanistan o kadar çok yardim almasina ragmen malesef rahatliyamadi. Ülke insaninin yeni is imkanlari için avrupanin diger ülkelerine göç ediyor.

Memurlara çok güzel bir yardim yapilmasi için çalisildigi haberi geldi.  Özellikle evlenmemis olan memurlarin evlilik yardimi almasi için  Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul çalismalarini anlatti. Bilhassa evlilik yasinin ilerlemesi ve insanlarin geç aile kurmasi  ülke nüfusunun genç ve dinamik bir sekilde kalmasi için bunun yapilmasi gerektigi vurgulaniyor.

Avrupa‘da ve Dünya’da  evliliklerin hiç yapilmiyor olmasi ve evli olanlarin çocuk yapmamasi nedeniyle ülkelerde yaslilik hakim oldu. Bu ayni zamanda ekonomiye de çok büyük maddi kaynak ayrilmasini zorunlu kiliyor. Yapilan açiklamada yine çalisan bayanlarin çcocuklari için kres yardimi ve erken emeklilik gibi önemli kisimlar yer almaktadir.

memura evlilik yardimi

Memura  yapilmasi düsünülen 8 bin Tl’lik evlilik yardimi ilk evlilikler için geçerli olucak.

Evlilik yardımının ilk evlilik sırasında verilmesinin öngörüldüğünü kaydeden Tonbul, uygulamanın nasıl işleyeceğini de belirtti. “Devlet memuru maaş katsayısı binle çarpılır, bu da 8 bin TL’ye yakın bir rakam çıkar. O kadar evlilik yardımı yapılır” diyen Tonbul, “İnsanlar bu yardımla eşya alırlar, düğün masraflarının bir kısmını karşılarlar. Küçük bir güvence olur” dedi. “Hükümet de böyle mi düşünüyor?” sorusuna yanıt veren Tonbul, “Yüzde 70 oranında uzlaştık, yeni yasama döneminde gündeme gelecektir. Çünkü evliliği geciktirmenin de, toplumsal maliyeti var, nüfus artmıyor” yanıtını verdi. Tonbul, kaynağın ne olacağı konusunda da; kaynağın hükümet tarafından bulunacağını belirtmekle yetindi.

 

 

Hakkında Bilge Can

Bilgi en kiymetli nimettir. Bu bilgiyi insanlarla paylasmak en erdemli davranistir. Bilginin saklanmasi degil tam aksine çogaldikça insanlara ulaştirildikça degerlendigi kanatindeyim. O yüzden facebook, twitter ve Google Plus'te paylaşalım..

Bir Cevap Yazın