Son Haberler
MiG Savas Uçakları

MiG Savas Uçakları

mig savas ucagimig savas uçakları, MIG Uçakları

Rusya’nin gururu olan Mig savas uçaklari oldukça kabiliyetli ve bütün istekleri karsiliyacak sekilde tasarlanip üretilmektedir. Sovyetler  Birligi yani Rus yapimi uçak bugüne kadar bir çok ülkelerine satilmistir. En çok Suriye, Iran, Israil, Almanya bu özel üretim savas uçagi MIG‘lere talep etmistir.

Simdilerde ise mig savas uçaklarini toplam 28 ülke tarafindan  kullanmaktadir. Rus tasarimi olan mig savas uçagi Avrupa’da ve Amerika karsiligi ise F15, F16 ve F18’dir. Yukarida belirttigim gibi çok üstün yetenekli bir avcidir. Tasarim harikasi olmasina ragmen tek kisilik ve çift motorlu olarak düsünülmüstür.

Kisa menzili mesafer için oldukça ideal bir uçaktir. Bu modelin bir çok versiyonu çikmistir. MIG 29, modeli 1977 yilinda ilk ucusunu gerçeklestir ve o günden bugüne kadar havalanmayi sürdürüyor.

Mig Savas Uçaklari Resimleri için tiklayiniz

Hakkında Bilge Can

Bilgi en kiymetli nimettir. Bu bilgiyi insanlarla paylasmak en erdemli davranistir. Bilginin saklanmasi degil tam aksine çogaldikça insanlara ulaştirildikça degerlendigi kanatindeyim. O yüzden facebook, twitter ve Google Plus'te paylaşalım..

Bir Cevap Yazın