Son Haberler
Misir’da yine katliam var

Misir’da yine katliam var

misir darbesi katliam yaptiInsanligin öldügü an, Misir’da Katliam durmuyor.

Yakin tarihimiz ve birbirimizi olan tuttunlugumuz ile ayrilmaz bir millet olan Misir halki dün yine kanli bir katliama ugradi. Insanlar evlatlariyla, bedenleriyle ve bütün iyi niyetleriyle darbeye karsi direnirken yine silah sesleri ve çigliklar ortaliga hakim oldu.

Bir taraftan silah sesleri duyulurken tekbirler adeta göge kadar ulasti. Hersey savas alanina dönüsürken yaralilar ve sehidler birbirlerine karisti. Insanlarin birbirine yardim etmek için omuz omuz yürürken gözlerinde ki cesaret, insanin yüregini burkuyor. Bunlari anlatmaya  kelimeler yetmiyor,  insanin bogazina dügümleniyor.

Misir darbesi katliam yapti

Bütün dünya bu vahsi katliama sessiz kalirken sadece Türkiye’den yüksek bir ses çikmasi malesef darbe yapan Sisi ve ekibini rahatsiz ediyor. Daha önce de Sisi’nin yaptigi katliama sessiz kalan Amerika, Avrupa ve Arap Dünyasi  bu sefer ki katliama davetiye çikardi. Demokrasi diye direnen masum, silahsiz ve dindar ihvan malesef çok kayip verdi. 525 insanin hayatini kayip etmesi ve 10 bin kisinin ise yarali olarak duyurulmasi bütün insanligi derinden yaraliyor.

Gezi Parki olaylarinda ülkemizi elestiren Avrupa, gezi parki olaylarinda polisin siddet kullandigi, orantisiz güç kullandigi için hükümeti istifaya çagiran Avrupa  acaba neden Misir darbesi için bu kadar sessiz?. Basin özgürlügü yok diye ülkemizi yerden yere vuran Avrupa neden Sisi’nin kapattigi devlet ve yerel televizyon kuruluslari için sessiz kaliyor?

Insanlarin çadirlari yakilmasi sonucunda içinde bulunanlarin yanmasi ekranlara yansidi. Bu yanarak hayatlarini kayip eden insanlar için neden herkes sessiz? Hiç kimse bu katliama dur demiyecek mi? Mübarek’ten kurtulduklari için sevinen halk malesef Mursi’nin görevini elinden alinmasiyla ve ülke yönetimine el konulmasi tam bir hayal kirikligina ugramadi mi?

Müslüman ülkelerde ki demokrasi  yönetimi, farkli mi olmak zorunda? Azinligin çogunluga tahakkük etmesi mi gerekiyor.?

Bu demokrasiden bahseden ve bizlere demokrasi dersi veren Avrupa niye bu kadar suskun?. Hala Amerika Birlesik Devletleri‘nin Misir‘da darbe yapildi. Bu bir darbedir diyemeyen Amerika yönetimi malesef katliamlar için sessiz kaliyor. Avrupa ülkelerinde yapilan yayinlarda katliamlari çatisma olarak gösteriliyor.

Iste Amerika’ nin  ve Avrupa’nin ne kadar çok metaryalist oldugu ve demokrasinin sadece kendi çikar ve menfaatleri üzerine kurulu oldugunu rahatlikla söylüyebiliriz. Unutmuyalim ki mutlaka ama mutlaka Misir‘da bir Musa çikacaktir. Misir darbesi sonlandirilacaktir. Bu ülkeler çok firavun çok gördü ve hiç biri yasamiyor.

Allah ölenlere rahmet, yaralilara ise acil sifalar versin. Misir halkina sabr-i çemil diliyoruz.

 

Hakkında Bilge Can

Bilgi en kiymetli nimettir. Bu bilgiyi insanlarla paylasmak en erdemli davranistir. Bilginin saklanmasi degil tam aksine çogaldikça insanlara ulaştirildikça degerlendigi kanatindeyim. O yüzden facebook, twitter ve Google Plus'te paylaşalım..

Bir Cevap Yazın