Son Haberler
Nimetlere Sükredelim

Nimetlere Sükredelim

canakkaleÇanakkale Savasi yemek günlügü

Zamanimizin en büyük hastaligi oldugunu söylüyebilirim. Özellikle doymak bilmiyen nefsimiz ve arzularimiz bizlere malesef insan oldugumuzu unutturuyor. Çocukluk çagindan basliyarak birer yetiskin olacagimiz zamana kadar çok secici ve doyumsuz olmayi ögreniyoruz.

Daha soframizda buldugumuz yiyeceklere sükrü eda edemezken onlari begenmemeye basliyoruz. Malesef bir çogumuzun evinde bu tür sorunlar mevcuttur. Sadece yemek degil elbise, içecek, gezilecek yerler gibi bunlar çogaltilabilir.

Ancak sahip oldugumuz nimetlere sükretmeyi ve bunlarin kiymetini bilmeliyiz. O yüzden sizlere sevdiginiz bir dizi filmden ufacik bölüm izletmek istiyorum. Iste bu vatani bizlere birakan ecdadimizin ne hallerde savasip canini, malini ve kanini bizler için nasil verdigini ögrenelim. O yüzden sahip oldugumuz lütfen nimetlere sükredelim.

Çanakkale Savasinda yasanmis gerçek olaylardan sadece birisi..

 

Hakkında Bilge Can

Bilgi en kiymetli nimettir. Bu bilgiyi insanlarla paylasmak en erdemli davranistir. Bilginin saklanmasi degil tam aksine çogaldikça insanlara ulaştirildikça degerlendigi kanatindeyim. O yüzden facebook, twitter ve Google Plus'te paylaşalım..

Bir Cevap Yazın