Son Haberler
ODTÜ’de yaşananlar

ODTÜ’de yaşananlar

ODTÜ’de yaşananlar, ODTÜ Basörtülü ögrenciler

Yeni ögretim yilina basliyacagimiz su günlerde malesef Ortadogu Teknik Üniversitesi‘nde yasananlar bizleri derinden üzüyor. Özellikle inançindan dolayi genç kizlarin asagilanmasi ve onlari ODTÜ‘den kovulmasi basörtülü üniversite adaylarini ve ailelerini endiselendiriyor.

Özgürlükler ile kendi adindan söz ettiren üniversitelerdeki bu durum onlara taninmis ve verilmis hak olan serbest giyim ve kusam anlayisina ve yasam tarzina ters düsüyor. Mahalle baskinin yasandigi ODTÜ meydana gelen durumu sizlere vermeden önce bugün yapilan gösteriler ve protestolar yine ortaligi karistirmayi ve ülkede huzuru bozmak için planlandigi anlasiliyor.

Bir çok haber sitelerinde yayinlanan bu görüntüler yetkilileri harekete geçirecege benziyor. Bilhassa saldirgan tutum içerisine giren bazi kimseler ve kendi evi gibi hareket etmeleri onlarin korundugu manasina geliyor ve bu olay çok manidar bir sekilde yapildigi görülüyor.

ODTÜ’de basörtülülerin kovulma anlari video izle

Sosyal medyada bu yapilanlarin igrenç bir sekilde yayinlanmasi bir “dinci ateist” çatismasi olmasi için çabalandigi görülüyor. Hatirliyacaksiniz Gezi Parki olaylarinin arkasindan kimlerin çiktigi ve neler yaptiklarini biliyoruz.
Bu tür porvakatif eylemlerin yasanmasi ülke barisi ve huzuru açisindan ne kadar zarar verici oldugunu biliyorsunuzdur. Gezi Parki olaylarindan yasananlar ve ülke ekonomisinin ugradigi zararin haddi hesabi yoktur.
odtü basörtüsü kovuluyor
Protesto etmek için sebepler aranirken bugün Ortadogu Teknik Üniversitesi önünden geçecek olan yolun yapilmamasi için gösteri ve eylem yapildi. Dikkatlerden kaçmiyan ve her zaman degisik tweetlerle ortaligi karistirmak isteyen Hüseyin Aygün bugün yine sahnedeydi. Yaptigi telefon baglantisinda agaça sarili olarak ve basinda dozer bekledigi söyledi. Ancak gözlerden kaçmiyan ise Aygün’ün verdigi mesaj oldu. Iste Hüseyin Aygün’ün mesaji : ‘Mesele çevre değil, yönetim şekli‘ burada verdigi mesaj açik ve nettir.

Taksim Gezi Parkinda gösteri yapilacagi ihbari üzerine Gezi Parki su satlerden itibaren trafige ve yayalara kapatildi. Hiç kimsenin parka girisine izin verilmiyor.

 

Hakkında Bilge Can

Bilgi en kiymetli nimettir. Bu bilgiyi insanlarla paylasmak en erdemli davranistir. Bilginin saklanmasi degil tam aksine çogaldikça insanlara ulaştirildikça degerlendigi kanatindeyim. O yüzden facebook, twitter ve Google Plus'te paylaşalım..

Bir Cevap Yazın