Son Haberler
Sen özgürsün kardesim!

Sen özgürsün kardesim!

Misir'da ordu katliami izleMisir, Sen özgürsün kardesim, Kardesim Sen Özgürsün izle

Yürekleri sizlatan, gönülleri burukan göz göre katliamin yapilmasini kabullenemiyor bu yürek!. Müslüman kardeslerimizin gögsünü siper ettigi ve özgürlük için bu ugurda canini bile hiç gözünü kirpmadan verdigini gördükçe göz yaslarimi tutamiyorum. Damlalar halinde yavas yavas düsüyor.

Elhamdülillah, müslümanlarin da artik istikbali, bir hedef ve bir amaci var. Allah için, kardeslerinin özgürlügü için, mursi için, vatan için, islam dünyasi için cihad etmeleri ve bunu yaziya dökmek inanin kolay degil. Binlerce insana silah dogrultarak acimadan, zalimce öldürmek ve bunlara sesiz kalarak destek olmak acaba kimin isine geliyor.

Bismillahirrahmanirrahiym

enfal suresi 73. ayet

 

Kafir olanlar birbirlerinin dostudur. Eğer siz onu (Allah’ın emirlerini) yerine getirmezseniz yeryüzünde bir fitne ve büyük bir fesat olur.

Allah (c.c.) bizlere  Enfal Suresi 73. ayet’te bu sekilde beyan etmektedir.  Küfür oldugu vakit bütün gayri müslümanlar bir olurlar ve islama karsi savas açarlar. Unutmuyalim ki bunlarin asil niyeti müslüman lider Mursi degil islamin Misir‘a hakim olmasidir. Sadece Misir da degil Dünya’ya hakim olmasidir.

Ekranlarda  izledigimiz görüntülerde sehadet serbetini için ihvan kardesler aslinda gelecek olan islam günesinin atesini yakmaktadirlar. Unutmuyalim zulüm asla kalici degildir. Batil kayip etmeye daima mahkumdur. Batil ile Hak’ki ayirt etmek ve batil’i inkar etmek gerekir.

Allah bizlere Batil’i batil bilip uzaklasmayi, Hakki Hak bilip tabii olmayi nasip eylesin. Müslüman din kardeslerimize Allah acilen yardim eylesin. Allah mutlaka nurunu tamamliyacaktir. Kardeslerim hiç bir zaman umudumuzu kesmiyelim ve asla bu küfür milletine boyun bükmüyelim.

Misir‘da yapilanlar, Suriye’de yapilan, Filistin’de yapilanlar, Myammar’da yapilanlar, Somali’de yapilanlar ve dünyanin her yerinde zulüm altinda bulunan bu kardeslerimize duamizda yer verelim. Insallah bir salavat’ta sizler Allah için getiriniz.

Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed.


Iste annesi sehid olan bir yavrunun feryadi dinmek bilmiyor. Dakikalarca annesine sesliyor. Anne ne olur uyan! diye.
Yürekleri burkan, vicdanlari sizlatan ve ibret veren bu olaylardan hiç insanin kalbi sizlamaz mi? Bunlar sadece ekrana gelenler, yansiyanlar  ya gelmeyenler ….

Hakkında Bilge Can

Bilgi en kiymetli nimettir. Bu bilgiyi insanlarla paylasmak en erdemli davranistir. Bilginin saklanmasi degil tam aksine çogaldikça insanlara ulaştirildikça degerlendigi kanatindeyim. O yüzden facebook, twitter ve Google Plus'te paylaşalım..

Bir Cevap Yazın