Son Haberler
Suat Kılıç Kimdir?

Suat Kılıç Kimdir?

suat kilic hayatiSuat Kılıç Hayati, Suat Kılıç Biografisi

Sempatik, akilci ve güzel konusmasiyla taninan Suat Kiliç 23 Temmuz 1972 yili Samsun dogumludur.  Türkiye Cumhuriyeti Büyük Meclisi  22, 23 ve 24. dönem Samsun milletvekilidir. 2011 yili itibariyle aktif bir sekilde siyaset yapmaktadir. Suat Kiliç ayni zamanda avukat, sunucu ve iyi bir  gazetecidir.

Trabzon’un Of ilçesine bagli bulunan Kavakpinar köyünden gelmektedir. O yüzden kendisinden Of’lu bakan diye bahsedilmistir. Annesi Elmas ve Babasi Hüseyin çiftinin çocugudur.  Kendisini iyi bir egitim almak için hazirliyan Suat Kiliç Ankara Hukuk Fakültesini 1995 yilinda bitirmistir. Üniversite yillarinda radyoda sunuculuk  yapan Suat Kiliç Kanal 7, NTV, Kanal D gibi önemli kanallarda çalisma imkani bulmustur.

Günümüzde Suat Kiliç 6 Temmuz 2011 yilindan itibaren Gençlik ve Spor bakani olarak görev yapmaktadir.  Mütevazi konusmasi,  kendisini dinlettirmeyi bilen ve Basbakan Erdogan’in takdir ettigi genç siyasetçiler arasinda yer almaktadir.

Suat Kılıç iletisim bilgileri

Resmi Web Sitesi, Facebok hayran sayfasi ve twitter hesaplarindan kendisine ulasabilirsiniz.

Suat Kiliç,  Melike Nur Kiliç ile evlidir. Bu evliliginden Muhammed Emin, Hüseyin Kaan, Suat Melik adinda üç tane evlada vardir. Söyledigi sözler medyada oldukça yanki bulmustur. Suat bey sakaci ve espirili yanlarini gördügümüz için biz gazeteciler oldukça rahat sorumuzu sorabiliyoruz.

 

Hakkında Bilge Can

Bilgi en kiymetli nimettir. Bu bilgiyi insanlarla paylasmak en erdemli davranistir. Bilginin saklanmasi degil tam aksine çogaldikça insanlara ulaştirildikça degerlendigi kanatindeyim. O yüzden facebook, twitter ve Google Plus'te paylaşalım..

Bir Cevap Yazın