Son Haberler
Tarımı destekleyen kurum ve kuruluşlar

Tarımı destekleyen kurum ve kuruluşlar

Tarımı Destekleyen KurumlarTarımı destekleyen kurumlar, Tarımı destekleyen  kuruluşlar

Sizlerle beraber tarım hakkında konulara değinmeye devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi geçen hafta bir yazımızda organik tarım ürünleri hakkında bilgi paylaşımı yapmıstık. Bu yazımızı yine tarım ile ilgili olmasını bizlere gelen e-mailden öğreniyoruz. Bugün sizlere tarımı  destekliyen kurum ve kuruluşları vermek istiyoruz.

Tarımı Destekliyen Kurum ve Kuruluşlar Nelerdir?

Ziraat Bankası: Üreticiye kredi vererek destekler. Aynı zamanda hükümetin çıkardıgı teşvikler Ziraat Bankası tarafından dagıtılmaktadır. Özellikle ciftçi ile alakalı olanları.

Devlet Su İşleri (DSİ): Kurduğu bent, göl, baraj ve kanallarla sulamaya destek sağlar. Ciftcilerin suy ihtiyacları DSİ tarafından temin edilir.

Tarım Kredi Kooperatifi: Üreticinin ürünlerini değerlendirmesini sağlar. Onlara destek sağlar. Tahıl ile uğraşan ciftçilerin bütün ihtiyaçlarını onlara temin eder.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü: Bitki ve hayvan üretimini artırmaya, ürünleri
çesitlendirmeye ve kaliteyi yükseltmek için uğrasır. Hayvancılık ile uğraşan ciftçilerimizin damızlık ve benzeri hayvanlarını temin ederler.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO): Özellikle Tahıl ürünlerin alım ve satısını yapar. Ürünlerin
stoklanmasını ve korunması sağlar. Ciftçinin ürettiği ürünleri hasat zamanı elden çıkartılmasında yardımcı olur.

Hakkında Bilge Can

Bilgi en kiymetli nimettir. Bu bilgiyi insanlarla paylasmak en erdemli davranistir. Bilginin saklanmasi degil tam aksine çogaldikça insanlara ulaştirildikça degerlendigi kanatindeyim. O yüzden facebook, twitter ve Google Plus'te paylaşalım..

5 yorum

  1. Tarıma daha çok değer verilmeli. Daha fazlası üretilmiş olması gerekiyor. Elh. Toprak, su da var. Neden olmasın . değil mi. Tarım kurumları çok işime yaradi. eyvallah

  2. Güzelce anlatılmış işime yaradı saol .

  3. Tarım bizim yaşamımızın en çok ihtiyaç duyduğu gereksinimlerden biridir bunu kaybetmemeliyiz

  4. çok teşekkürler saolun

Bir Cevap Yazın