FENG Shui İle İlgili Mobilya Seçimi Ve Yerleşimi

Feng-Shui-İle-İlgili-Mobilya-Seçimi-Ve-Yerleşimi
Feng-Shui-İle-İlgili-Mobilya-Seçimi-Ve-Yerleşimi

Feng Şhui Sözlük anlamı olarak “rüzgâr” ve “su” anlamına gelen doğada var olan yaşam enerjisini yaşanılan mekanlarda çiçeklerin böceklerin denizin harekete geçirme yöntemlerini gösteren eski bir Çin öğretisidir.

Feng Şhui’yi sizlere uyum için evinizde sağlamak o enerjiyi getirmek sağlamak için doğru ve faydalı enerji akışı içinde mobilya düzenlemesi olarak değil de karmaşık ipuçlarına yardımcı olacaktır. Feng Şhu bir anlamda da Çin öğretilerinde zenginlik ve bolluk çekmek için de kullanır.

Feng Şhui Evlerimizde Nasıl Kullanabilir Ve Temel Kuralları Nelerdir Derseniz;

1.Yatak Odası

Feng Şhui’de Mobilya yerleşiminde en önemli konum yatak odasıdır
Feng Shui Doğru yatak ayarlanır. Yatağın konumu öncelikle sağlıklı uyku durumuna bağlıdır. Uyku Halindeyken rüyalarımız hayatın her alanından önemli bir pay aldığını düşünürsek iyi bir uyku oldukça ciddi bir durumdur.
Bunun İçinde Temel Kurallar
• Yatak ve banyo rütbe düğüme bitişik duvara yanına gelecek şekilde yerleştirilmiş olmamalıdır;
• Yatak kapının önünde olmamalı, mobilya düzenini Bu öğretiye göre dizayn edilmeli
• Mobilyaların Keskin köşelerinin yönüne dikkat çekilmeyecek şekilde yerleştirilmelidir.
• Feng Shui’ye göre mobilya düzenlemelerinde rafların ve dolapların kurulumunu ortadan kaldırır.
• Herhangi bir yatak herhangi bir açı altında yüzeyde yansıyan şekilde yerleştirmemeli ve ayna varlığı en minimum seviyede tutulmalıdır.
• Feng Shui’ye seçeceğiniz mobilyalar önemli olduğu kadar duvar dekorasyonunda kullanacağınız tablolarda bu stile uygun dekoratif tablolar olmalıdır.

2.Çocuk Odaları

Yukarıda saydığım Temel Kurallar Çocuk odaları içinde geçerli olup
Feng Shui ile ilgili mobilya detayları aranjmanlar keskin köşeler daha yuvarlak şekiller olmakla birlikte özellikle bir feng shui sistemiyle çocuk odası ve tüm dağınık yapıların olumsuz etkisini belirtmek gerekir.
Feng Shui yaşam biçimiyle Çocuklar için çift kişilik yatak seçin.
Genelde iki çocuklu ebeveynler ranza tasarımlarını daha çok tercih ederler yerden kazanmak ve oldukça popüler olduğu için…
Feng Shui ile ilgili mobilya düzenlemesi prensiplerinin bazı nedenleri vardır ve böyle bir resepsiyoa karşı kategorik nedenler
• Yukarıda uyumak için basınç etkisi yaratır ve çocuğa yersiz korkulara neden olabilir;
• Kaygı bozukluğu olarak bilinen anksiyete ve sinirlilik haliyle kabusları artırabilir;
• Paraşüt yaparken insanın kendini savunmasız ve hava da kaldım hissiyle “Kilitli” Klostrofobisini geliştirmek için artış eğilimini etkiler.

3.Koridor

Standart bir dairede İçin giriş alanı değil daha çok hacim olamazsa olmaz kurallarına göre Feng Shui ; mobilya düzenleme için temel ilke;
Kapı veya bir dolap kapağı açıldığı zaman hiçbir mobilya ya vurmayacak.
Giriş kapısının karşısında ayna İle konumlandırmak bu kuralla dahil değildir.
Evin ana kapısından içeri girişte doğanın tüm gücü geliyor hissiyle o mekan besler huzur ve rahatlık verir. Mekana yeni bir enerji yansıtması açısında aranjman çiçek detaylar kullanılabilir.

4.Oturma Odası

Bu mekanda en önemli detay bireylerin yoğun hayattan sıyrılıp yük kavramını azaltan renkler kullanıp sakinlik etkisi vermiş olması gerekir.
• Masa yuvarlak olmalı ahenkli bir biçimde zemin de kullanılan renkler diğer tüm üye tonları birleştiren bir kombinasyon olmalıdır.
• Feng shui’ye göre yerleştirilen koltuk ve sandalyeler pencere tarafından belirlenen konumda olmamalıdır;
• Sevdiğiniz sandalye veya koltuk üzerinde raflar veya parantez olmalıdır
• Keskin köşeler odanın yer yönlerine göre yönlendirilmelidir.

5.Mutfak

Feng Shui ile mobilya düzenlemede dikkate alınması gereken zorunda öğelerin etkileşimi Su ve Ateş tarafından yakın konumda olmamalıdır. Feng Shui mutfakta ocak, fırın çamaşır bulaşık makinesi ve lavabo ile kaldırılması gerekir.