Yatak Odalarında ki Perde Uyumu

Yatak Odalarında Perde Nasıl Seçilmeli
Yatak Odalarında Perde Nasıl Seçilmeli

Perde yaşam alanlarımızda olmazsa olmazımızdır. Yatak odaları için perde seçimi önemli bir karardır. Çünkü sabah uyandığınızda ilk gördüğünüz ve gece rahat uyumak için uygun olması gereken mekandır. Bundan dolayı bu mekanın perdeleri önem teşkil etmektedir. Dışarıdan odanızın görünmesini engellemek dışında perdeler önemli iç mekan tamamlayan ögelerdir. İçinizi sıkacak ve odanızı karmaşık gösterecek perdeler değil sizi motive edecek, güne iyi başlamanızı sağlayacak canlı renklerde perde seçmeniz daha iyi olacaktır.

Yatak odanız için tül, fon ya da stor perde kullanmanız sizin tercihinize bağlıdır. Fakat yatak odanızı seçtiğiniz tercihle boğmamalısınız.  Aynı zamanda temizliği kolay olan, sağlık açısından toz toplamayan  perdeler seçmelisiniz. Yatak odanızda mobilyalarınızı ön plana çıkarmak isterseniz duvar renginizle aynı tonlarda perde seçmelisiniz. Eğer sade mobilyalarınız varsa cıvıl cıvıl renklerde ve desenler perde seçebilirsiniz. Özellikle kalın ve uzun perdeler yatak odalarında şık ve zarif görünüm yaratmaktadır.

Ev dekorasyonunda mobilyalar kadar mobilyaya eşlik eden aksesuarlarda önem teşkil etmektedir. Yatak odalarında inegöl mobilya mağazaları ürünlerinden yatak odaları mobilyalarından seçerek aksesuarlarınızı daha uyumlu hale getirebilirsiniz