Ankara Gürşah Demir

Ankara Gürşah Demir
Ankara Gürşah Demir

Geçmişten bu güne insanlar çevrenin olumsuz yönlerinden kendilerini dış etkenlerden korumak için çeşitli yapılar inşaa etmeye başlamıştır. Günümüzde az yer kaplayan yerleşim alanının daraltmadan dikey olarak yükselen yapılar kullanılmaya başlanmıştır. Bu sebeple yapılarda hem estetik hemde mimari görünüm önemlidir.

Betonarme yapılarda çökme ve kayma gerilimlerini karşılamak amacıyla beton içerisine konulan özel olarak şekillendirilmiş olan çeliğe inşaat demiri denir. Demir, karbon ile birlikte 1420-1470 K sıcaklığına kadar ısıtılma işlemine tabii tutulduğunda oluşan sıvı ergiyik %96,5 demir ve %3,5 karbon içeren alaşıma pik yada dökme demir olarak adlandırılmaktadır. Bu ürünler ince detaylı şekiller halinde dökülebilse de içermiş olduğu karbonun çoğunu uzaklaştırabilmek için dekarbürize edilmediği sürece işlenmek için fazlası ile kırılganlaşır.

Demir yer kabuğunda en çok bulunan metallerden biridir. Demir; büyük ölçüde karbonlu bir alaşım olarak kabul edilen çelik yapımında kullanılmaktadır. İnşaat yapımında kullanılan en önemli malzemelerden biri olan inşaat demirini Gürşah Demir Ankara İnşaat Demiri firmasından temin edebilmeniz mümkündür.