Avangard Mobilya Nedir?

avangard-mobilya
avangard-mobilya

Avangard mobilyayı, klasik mobilyanın yenilikçi akımı olarak ifade edebiliriz. Bu mobilya tarzı modern çizgilerle tasarlanmış, biraz daha sade hale getirilmiş ve ayrıca oyma oranı azaltılmıştır.

Avangard mobilya lüksü simgelemekle beraber beyaz rengin çok daha fazla kullanıldığı bir klasik mobilya akımıdır aslında. Bununla birlikte her beyaz mobilyanın avangard olarak değerlendirilmesi doğru bir kriter değildir. Üretimindeki detaylarının azlığı klasik mobilyaya oranla daha hızlı üretim imkanı sağlamaktadır.

Malzeme yapısı olarak klasik mobilyaya kıyasla daha hafif malzemeler kullanılmaktadır. Kullanılmakta olan kumaş çeşitleri açısından da oldukça geniş bir yelpazesi bulunmaktadır. Modern kumaşlardan kadife ve baskılı kumaşlara kadar her çeşit kumaş tasarıma göre kullanılabilmektedir.

Avangarde koltuk takımları son yıllarda çok fazla talep aldı. Ayrıca bir tasarım ögesi ve ekol mobilya modeli halini almayı başardı. Avangard mobilya akımının gün geçtikçe daha da popüler olacağı rahatlıkla söylenebilmektedir.