Benim Adım Gültepe Dizisi

Benim Adım Gültepe
Benim Adım Gültepe

2017 Yapımı Zeynep Günay Tan Yönetmenliğinde Ayça Bingöl, Mete Horozoğlu, İlker Kızmaz, Ekin Koç, Evrim Alasya, Tolga Sarıtaş, Efe Akercan, Burak Dakak, Hasan Karsak, Şafak Başkaya, Özgür Özgülgün, Bige Önal, Oktay Daner, Selen Öztürk, Metehan Erdem, Numan Çakır, Necmettin Çobanoğlu, İskender Altın, Ali Altuğ, İlayda Alişan, Miray Akay’ın paylaştıkları Dram, Aile Türünde sezonun en iddialı yapımlarından biri olan ”Benim Adım Gültepe”nin çekimleri 1980’li yıllar İzmir’in Gültepe Semtinde Başladı.

Öyle bir semt ki Gültepe, her sokağı ayrı bir hikaye, ayrı bir yaşam mücadelesi, yürek burkan hayal kırıklıkları umut arayışları, birbirleriyle çatışan aileler yasak aşklar ve karşılıksız sevdalarla örülü. İşte tüm bu hikaye ve daha fazlasına, o mahallede yaşayan Seyfi (Ekin Koç) Gülali (Efe Akercan) Fevzi (Burak Dakak ) ve Murat (Tolga Sarıtaş) adındaki dört yakın arkadaşın gözünden tanıklık edilecek. Gülümser (Ayça Bingöl) bu dört çocuktan Gülali’nin annesidir. Kocası hapishaneye düşen Gülümser, her şeye rağmen ayakları üzerinde durmaya, oğluna sahip çıkmaya çalışmaktadır. Ancak semtin yakışıklı ve bıçkın minibüs şoförü Halil (İlker Kızmaz) ile yasak ve gizli bir aşk yaşamaktan da kaçamayacaktır. Halil de Gülümser’e aşıktır. Onunla bir hayat kurmak istemektedir. Eşref (Mete Horozoğlu) ise, mahallenin hem korkulan hem de saygı duyulan ağır abisidir.

Mahalle sakinlerinin yaşadıkları dönem yer ve hayatla mücadelelerini bambaşka bir dille ekrana taşıyacak olan dizide ana kahramanlarından biri de,bizzat Gültepe’nin kendisidir.