Gelecek Nasıl Şekillenir ?

Gelecek Nasıl Şekillenir
Gelecek Nasıl Şekillenir

Bugün sahip olduğunuz hayat nasıl oluşur tabi ki kariyer, başarı, maddi manevi imkanlar, süreç içindeki değişim ve dönüşümler yıllar öncesinden çabalanan emeklerle ve yıllar öncesinden atılmaya başlanan ve kararlı atılımların sonucundan elde edilmiştir. İşte Konuya bu yönden baktığımızda bugünün ve geçmişin meyvelerini almaktayız . Ancak geçmiş dediğimiz ana dönersek şayet o an “şimdidir” ve geleceğe adımımızdır… Bu da demek olur ki gelecek şimdide yaratılmaya ve şekillenmeye başlanır ve Var olan hiçbir şey, bir anda sihirli bir değnekle şık diye olmadı… olmadı ama her an şimdi bile bir yamaç paraşütü gibi yavaş yavaş havalanır ve zirveye çıkılır…

Şuan anlattıklarım sizlere belki biraz karışık gibi gözüküyor olabilir fakat durum aslında çok basit. Farzedelim ki sizin bir Bursa Ceza Avukatı olduğunuzu düşünelim ve de şu anda çekişmeli bir davaya girip mesleğinizdeki geleceğiniz zirveyi hayal ediyorsunuz ya da araba kullanmayı öğrenmek istiyorsunuz ve Bütün bunların gerçekleşmesi için bugün, şimdide atacağınız her adım, bu isteğiniz doğrultusunda yapacağınız her seçim, bir gün bu isteğinize ulaşmanızı sağlayacak yapı taşı olacaktır. O zaman gelecek şimdide yaratılmaya başlanmış olacak diyebiliriz. Peki, hayal ettiğimiz hedefimize ne zaman ulaşmaya başlarız Yine ulaştığımız gün “şimdi” olacak… Ama her şey istedikleriniz an hemen olur mu? Tabi ki hayır.
O zaman şimdi ne yapıyorsanız yapın ya da yapmıyorsanız bile geleceğimizi nasıl şekillendirmek istiyorsanız o yönde atılımlara başlayın diyebilirim… Yaptığınız atılımları her an hatırlamamız çok önemlidir Çünkü; hayallerimiz, hedeflerimiz şayet sadece isteme modunda kalıyorsak gelecekte hala istemeyi faaliyete geçirmiyoruz… Örnek verecek olursak; Bütüncül Değişim Akademisi Bahçeşehir diyetisyen aracılığı ile diyet yaparken aynı zamanda spora başlamışken bir anda hevesiniz kaçıp eski formunuza dönmeniz gibi… Çok hırslı bir şekilde Okulu bitirmek isterken sosyal medya platformlarında geziyorsanız sosyal medya bağımlılığınızı arttırıp farklı bir kapı açıyorsunuz. Sonra o gelecekteki gün gelip “şimdi” olduğunda da “Ama şimdi olmadı. Ama şimdi yok!” diye sızlanmaya başlıyorsunuz … Size bunu yapan yine kendiniz oluyorsunuz.

Şimdi herkes bir an durup hayallerini, hedeflerini düşünsün, evet düşünürken bakalım neler istemeye başlıyorsunuz. Kendiniz de hayatınızda neler değişsin istiyorsunuz? Hatta bunları bir kâğıda yazıp göz önünde bir yere koyarak bir adım atabilirsiniz… Her gün bakın bakalım şimdide ne yapıyorsunuz, şimdi yaptıklarınız bu isteklerinizle örtüşüyor mu örtüşmüyor mu? Şimdide yaptığınızla hangi geleceği yaratıyorsunuz?