Gürşah Demir Nervürlü İnşaat Demiri

Gürşah Demir Nervürlü İnşaat Demiri
Gürşah Demir Nervürlü İnşaat Demiri

Demir yer kabuğunda en çok bulunan metallerden biridir. Yerkürenin merkezindeki sıvı çekirdeğin tek bir demir kristali olduğu tahmin edilmektedir. Demirin nikel alaşımı ola ihtimali yüksektir. Dünyanın merkezindeki bu kadar yüksek miktarda bulunan yoğun demir kütlesinin de dünyanın manyetik alanına etki ettiği de düşünülmektedir.

Demir metali; demir cevherlerinden elde edilmekte ve doğada çok nadir elementel halde bulunmaktadır. Metalik demir elde edebilmek için cevherdeki katışkıları kimyasal indirgeme yolu ile uzaklaştırılması gerekir. Demir aslında büyük ölçüde karbonlu bir alaşım olarak kabul edilebilir ve çelik yapımında da kullanılabilir.

Demir; karbonla birlikte ısıtıldığında oluşan sıvı ergiyik ve karbon içeren bir alaşım haline gelir. Buna da pik yada dökme demir denir.

İnşaatlarda kayma ve çekme gerilimlerini karşılayan inşaat demirlerinin üretiminde ve satışında Ankara Gürşah Demir Nervürlü İnşaat Demiri firması adını duyurmayı başarmıştır. Müşteri memnuniyetini her daim üst düzeyde tutan Gürşah Demir; müşterilerini de demir konusunda bilinçlendirir.