Hayatımızda Asansörlerin Önemi

Asansörlerin Hayatımızdaki Önemi
Asansörlerin Hayatımızdaki Önemi

Asansörlerin hayatımızdaki önemi büyüktür. Asansörler hayatımızın her alanını kolaylaştıran teknolojik sistemlerdir.. Özellikle kalabalık kentleşmeden dolayı insanların hem eşyalarını hem de araçlarını koyacak alanlar sınırlı olmaya başladığından asansörler kurtarıcı olarak ortaya çıktı. Bunlardan biri ise yük asansörüdür.

Asansörlerin Hayatımızdaki Önemi

Araçları veya malzemeleri güvenli ve kolay bir şekilde taşımak gerektiğinde yük asansörleri kullanılmaktadır. Yük asansörleri araç ve malzemeler kadar insan da taşımaktadır. Günümüzde binaların çok katlı olduğu düşünüldüğünde tüm binalar için yük asansörü gerekmektedir.

Yük asansörü istediğinizde yük kapasitesi, min-max yükseklik ve platform ebadı bildirilmelidir. Böylece doğru projelendirilip, doğru teklif verilmesi sağlanmış olur.. Bu bilgilerin ardından en uygun sisteme karar verilerek teklif verilir.

Asansörler; temel üzerine veya temel içerisine montaj yapma imkanı bulunmaktadır. Her ton ve ebatta halatlı veya hidrolik yük asansörü üretilmesi mümkündür. Yük asansörleri yüklerin bir kattan diğer katlara taşınabilmesi için uygundur.
Hatta 500 kg’dan 10.000 kg’a kadar üretim yapılabilir. Platform üzerine korkuluk ve etrafı çeşitli kapı tipleriyle emniyetli bir şekilde çalışması sağlanabilmektedir.

Asansörlerinin kapıları tam veya yarı otomatik kapı şekilde yapılmaktadır. Bazı yerlerde ise araç asansörü iç kabin kapısı kullanılmamaktadır. Ama araç asansörünün yapılmasında dikkat edilecek hususlardan en önemlisi şudur. Asansör Yönetmeliği kapsamında kapalı olarak tasarım yapılmış ise kabin kapısı zorunludur.

Forces Makina

Forces Makina firması, 2010 yılından beri birden fazla asansör çeşitleri ile sizlere hizmet vermeye devam etmektedir.. Araç asansörü, yüksek katlı olan otoparklarda araçların katlar arasında kolay bir şekilde taşınmasını sağlayan teknolojik sistemlerdir. Aynı zamanda kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Bu sayede araçlarınızın hızlı ve emniyetli bir şekilde taşınma işlemleri gerçekleştirir.

Forces Makina, kalitesini sahip olduğu kalite belgeleri ile de bir kez daha kanıtlamıştır. Önceliğini müşteri memnuniyeti olarak belirleyen ve çalışmalarında  kalite odaklı sürdürmeye özen göstermektedir.

Sizinde asansöre ihtiyacınız varsa Forces Makina firmasından teklif alabilirsiniz. Hatta ilgili web siteye hızlı bir erişim sağlamak için bağlantı metni üzerine tıklayabilirsiniz. Bu sayede firmanın ürünleri hakkında bilgi alabilirsiniz.Ya da aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

  •  Adres: Aydınlı Mah. Yankı No:13 Aydınlı Tuzla / İSTANBUL
  •  Tel: 08502411025
  •  Gsm: 0532 785 44 65
  •  Faks: 0216 394 40 99
  •  E-Mail: info@forcesmakina.com