Konforlu Huzur Dolu Bir Ortam

konforlu huzur dolu bir ortam
konforlu huzur dolu bir ortam

Günümüzde sıradanlıktan uzak sıkıcı olmayan bir çok ürün geliştirildi. Bu mobilyalarda öncelik fonksiyonellik duruma göre estetik şıklık ve konfor olarak tercih edilmekte. Ofis iç dizaynı yapıyorsunuz diyelim ilk dikkat etmeniz gereken temel kural tüm gününüzü geçirdiğiniz iş alanınızın Konforlu huzur dolu bir ortam olması.

Önceki yıllarda ofis büro denildiği zaman klasik ceviz masalar siyah deri koltuklar kütük gibi rahatsız oturum alanları duvarda pespaye bir tablodan ibaretti.

Artık öyle değil yüzlerce ofis mobilyası arasından dilediğinizi seçip zevkinize göre döşemeler yapabiliyorsunuz en çok tercih edilen renkler akçaağaç ve beyaz bunun sebebi ise daha aydınlık ve ferah alanlarda zaman geçirmenin insan sağlığına olumlu etkileri elbette.

Yaptığınız işe göre de renk tercihleri yapabilirsiniz Eğer bir araba galerisi iseniz Sarı rengi Bir çocuk doktoru iseniz ve muayenenize özen gösteriyorsanız tüm renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Bilgisayar başında akşama kadar çakılı kalıp kalkmaya vakit bulamayan yazılımcı ofis personeli grafiker reklamcı iseniz de çalışma ortamınızda sizi daha rahat hissettirecek boğucu olmayan kasvete sürüklemeyecek renkler kullanmanız doğru bir karar olacaktır.

İnsanlar bilinçlendikçe bu tarz işlevleri hayata geçirmek daha da kolay oldu yalnızca zaman geçirmek için yaşam alanlarınızda vakit dolduruyorsanız bu ruh sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek günümüzün en sık karşılaşılan ancak kimsenin kabullenmediği manik depresif, tükenmişlik sendromu, gibi basit ama can sıkıcı rahatsızlıklara yakalanmanız mümkün İnsan her şeyden önce kendini iyi hissedeceği ortamları yaratmalı nerede nasıl mutlu oluyor ise o şekilde yaşamalı.

İster ev ortamı ister ofis olsun tarz olsun Yapılan araştırmalar insanların tüm zamanlarını geçirdiği alanların günlük ruh hallerinde çok büyük etkisi olduğu kanısına varmıştır.

İhtiyaca yönelik trendlere uygun bir çok tarz yakalanmış kişiler özgün tasarımlar yapmış kim hangisini beğenip daha çok beğendiyse bir şekilde sahip olmuştur. En iyisi bende olsun algısı var oldukça bu tarz sektörlerin daha çok ayakta kalacağa benziyor.

Her geçen gün yeni tarzlar yeni ihtiyaçlar bir öncekinden daha kullanışlısı daha pahalısı çıkıp bir diğerini unutturuyor eski zamanlarda çeyizlere alınan yemek takımlarını bir hayal edin kocaman bir masa vitrini konsolu aynası sandalyeleri derken ya sırf bir odanızı işgal etmek zorundaydınız yada salonunuzu ikiye bölmek birde o alana misafirlerden başkası giremezdi her daim temiz tutulur evimizdeki en değerli eşyalar orada konuşlanırdı.

Şimdilere dönelim uzmanlar derki; ne kadar az eşya o kadar huzur çok fazla eşya ruh sağlığını bozmak ile kalmıyor huzursuzluk dikkat dağınıklığı anksiyete temizleme isteğinizin kaçması hijyensiz ortam havasız yaşam alanı gibi bir çok negatif etkeni de beraberinde getiriyor. Ne kadar az eşya o kadar estetik duruş sadelik şıklık getiriyor. Yemek  masası diye bir eşya artık yok ufacık bir orta sehpa devasa masalara dönüşüp işiniz bittiğinde hoopp mini minnacık portatif yer kaplamayan bir objeye dönüşebilmekte.

Eski ile günümüzü kıyaslamaya girmişken zigon sehpaları hatırlar mısınız? Ne kadar ağır sıkıcı yerinden kıpırdamaz misafir eve giriş yapıp oturmaya geçtiğin de annenizin göz devirmesiyle insanların önüne dizilirdi hemen birer peçete servis açılır çay saati başlardı…

Neyse ki tarih oldu şimdilerde demir bacaklı 3 gen 5  gen portatif hem şık hem estetik hemde hafif sehpalar mevcut koltuklarınıza monte edebileceğiniz demonte tasarımlarda gayet kullanışlı.

Pleksi ürünlerinde kullanımı hızla artış gösterdi eskinin ahşap sıkıcılığından ise pleksinin verdiği şeffaflık modern görüntü özellikle 2 katlı evlerde yukarıya çıkışlarda uygulanabilen pleksi küpeşte modelleri hem şık hemde güvenli alanlar yaratmanıza vesile oluyor.

Yaşadığınız mekanların elverişli olması tamamen sizlerin elinde bu seçimleri yaparken geçmiş yıllardaki tecrübelerinize dayanarak yapabilirsiniz ancak bu yeterli olmayacaktır. Bazen hiç ummadığınız alanlarda işinize yarayabilecek kullanışlı ürünler elde edebilmektesiniz.

Sade mobilyalar tercih ettiğiniz oturum alanlarınızda kullandığınız belki bir halı yada kırlentleriniz ile ortama çok değişik ambiyanslar kazandırıp mekanı harika alanlara çevirebilirsiniz. Aksesuar seçimleriniz de mekanlarınız için oldukça önemli dokunuşlardır. Muhteşem bir yağlı boya tablo ile soğuk tonlar ile bezenen bir salonda patlama yaratma etkisi yapabilir ve ayrı bir hava katar. Kullandığınız renkler önemli elbette seçimlerinizi yaparken doğru tercihler yapmanız size ait dokunuşlar ince detaylar kullanmanız yararınıza olacaktır.

Kendinizi kötü seçimler yaparak cezalandırmak yerine en yeni trendleri takip ederek ödüllendirebilirsiniz takipte kalın…