Masal Gibi Evler Revaşta

Masal Gibi Evler Revaşta
Masal Gibi Evler Revaşta

Kimi zaman yaşantımızda yolunda gitmeyen durumlar olabilir. Bu durumda alıp başımızı gitmek isteriz. Yaşantımızdan uzaklaşmak isteriz. Bunun içi en rahatlatıcı, huzur ve sakinlik verenler yerler ormanlık doğa alanlarıdır. İçinizi huzur dolduracak doğada yaşama isteğinizi arttıracak masalsı evler:

Bu zamanda herkesin düşüncesinde ve hedeflerinde olan en öncelikli şey tabi ki bir ev sahibi olabilmek. Elbette herkes kendi imkanlarına göre hayallerinin peşinden gidiyor; kimi bir arsa alıp üzerine ev yaptırıyor, kimi ev kredisi ile toplu konut projelerinden ev alıyor yada kiralık oturduğu evi bir süre sonra alabiliyor. Ev sahibi olmanın bugünün ekonomik koşullarında sağlam bir güvenceye sahip olmak anlamına gelmesinden de ötürü, bu amaç artık iyiden iyiye oldukça yaygınlaştı. Tabi ev alma düşüncesi bu kadar yaygın bir hedef haline gelince emlak sektörü de kabarıyor. Mimari tasarımlar ve inşaat teknolojileri de kendini geliştiriyor ve her geçen gün yenilikler ilerlemelerle karşımıza çıkıyor.

Prefabrik ev yapımları gelişti, ahşap evler artık daha sağlam ve modern yöntemlerle inşa edilmekte ve doğal taş evler de yeniden popüler hale geldi. Yani artık betonarme büyük yapılar, yangın ve deprem korkusundan insanlar yüksek binalardan kaçar oldular. Bu yüzden bu binalar artık emlak sektörünün başrolünde değil, her tarza uygun ve her malzemenin görülebildiği modern evler gündemde. Hatta öyle ki atık evler akıllı ev sistemleri sayesinde çok konforlu bir yaşam alanı sağlıyor.

Bir gün küçük de olsa masal gibi bir kır evine sahip olmak istiyorsanız derlediğimiz farklı tekniklerle inşa edilmiş evleri mutlaka görmelisiniz.

Sıcak bir bungalov

Bungalovlar ahşap malzeme ile inşa edilen, tavanı yüksek olmayan, çatılı ve verandalı, az odalı, inşa süreci oldukça pratik ve genellikle kırsal ya da yazlık bölgelere yapılan şirin ve ekonomik evlerdir. Bugün artık modern evlerin ön plana çıkmasıyla bu örnekteki gibi sıcacık ve yuva hissi veren bungalovlar da göz alıcı ev seçimlerinin başında geliyor.

Köy Evi Kavramına Uygun

Ekonomik bir eve sahip olmanın yollarından biri de kırsal köylerde yer alan eski evleri satın alarak bakımdan geçirmek diyebiliriz. Fakat bugünlerde çok rastlanan sıkıntılardan biri de bu tarz doğal ve yerel mimarilerin dokularının bozularak modernleştirilmesi. Oysa bu örnekteki gibi tarihsel ve kültürel yapı korunarak yenilenen evler eşsiz ilham kaynağına dönüşüyor.