Ankara Kız Yurdu Hakkında

Ankara Kız Yurdu
Ankara Kız Yurdu

Ankara Kız Yurdu, uygun fiyatlı Ankara Ülkü  Kız Öğrenci Yurdu olarak 1993 yılından bu yana üniversite okumaya gelen yüksek öğrenim kız öğrencileri için kaliteli bir hizmet vermektedir.

Ankara Kız Yurdu Hakkında

Ülkü Kız Öğrenci Yurdu, butik kız yurdu olarak faaliyete geçmiş olup öğrencilere ev sıcaklığında bir ortam sunmaktadır. Yurt çalışanları tarafından sabah kahvaltısı ve akşam yemeği  servis edilmektedir. Aynı zamanda düzenli olarak odaların ve ortak alanların temizliği de yine aynı şekilde yapılmaktadır. 7 gün 24 saat sıcak su, ısınma ve wireless internet hizmeti sağlanmaktadır. Her öğrenciye özel çalışma masası, sandalyesi ve kıyafet dolabı bulunan odalar mevcuttur. Yurdun vermiş olduğu hizmetler  hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için yukarıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Böylece ilgili web sayfasına ulaşabilirsiniz.

Kpss, Yds, Tusdata, Tusem, Adli Yargı, İdari Yargı, Dişçilik Kurslarına ve de kamp merkezlerine yürüme mesafesinde ve 5 dk uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca Güven Hastanesi, Havaalanı ve otogara oldukça kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Tüm semtlere giden metro ve otobüsler yurdumuzun bulunmuş olduğu sokağın başında yer almaktadır. Sokak boyunca mağazalar, kurslar, eğitim kurumları ve franchise cafeler bulunmaktadır.

Yurtta Kalmanın Avantajları

Ülkü kız yurdu Ankara’da bulunmaktadır. Ankara’ya üniversite okumak için gelen öğrencilerin konforlu bir şekilde konaklayabilmeleri için profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Öğrencilerin güvenli bir şekilde konaklaması, evlerindeki sıcak ortamı aramaması ve sadece derslerine odaklanmaları için yemek, temizlik gibi ihtiyaçlarını yurt tarafından yapılması onlar için büyük bir avantajdır. Böylelikle öğrenciler ders dışında ki ihtiyaçlarını düşünmek zorunda kalmazlar. Aynı zamanda aileler de çocukları için daha az endişelenmiş olurlar.

Yurtlar öğrenciler için evlerden daha avantajlıdır. Çünkü evde yapılması gereken pek çok iş vardır. Evin sorumluluğu daha fazladır. Örneğin; Yemek, temizlik, çamaşır ve fatura gibi işler öğrencileri zorlamaktadır. Yurtlarda günün belli saatlerinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir. Aynı zamanda kesintisiz olarak sıcak su ve ısınma sağlanmaktadır. Aynı zamanda 7 gün 24 saat  güvenlik kamerası ile yurt etrafı gözlemlenmektedir. Güvenlik yurt girişlerinde beklemektedir. Kısacası, öğrenciler için hem ev ortamı hem de güvenli bir ortam sağlayan Ülkü Kız Yurdu aynı zamanda ailelerin de güvenini sağlamaktadır. Detaylı bilgi için hemen irtibata geçiniz.

MEŞRUTİYET MAHALLESİ

KARANFİL SOKAK 

NO 61 KIZILAY BAKANLIKLAR

Cep: 0-532-165 59 10