Araba Dünyasında Akıllı Sistemler

Araba Dünyasında Akıllı Sistemler
Araba Dünyasında Akıllı Sistemler

Gelişen  dijital dünyayla birlikte dünyadaki diğer ağlarla  günlük yaşamımızın bir parçası olan  yaşam alanlarımızdan Sonra Araba Dünyasında da gelişen akıllı sistemler  zenginleşiyor. İmmobilizer oto anahtar kopyalama işlemlerinin kolaylaşması da bunlardan biridir. Yakın zamanda yeni jenerasyon arabalarda   akıllı koltuk sistemlerinin hayatımıza daha da nüfuz edeceğini ve arabayı kullanacak kişiyi  tanıyan ve  kalp ritmi, vücut ısısını algılayan, çoklu pozisyon hafızası olan, sesle veya dokunmatik aktivasyon, ortam veya bölgesel akıllı iklimlendirme sistemlerinin araçlarda  kullanmaya başlanacağını belirleniyor…

Geleceğin teknolojilerinde otomobil kullanıcılarını bekleyen yenilikler Biyometrik sensör uygulaması ile insan vücudundaki duyuları algılayan sensörler, sürücünün yorgunluk, uyku, kalp ritmi vb. hallerinde uyarı vererek güvenli sürüşe katkıda bulunacak ve sürüş konforunu arttıracağı hedefleniyor.  Klima sensörlü koltuklar, sürücüye konfor sağlarken konsantrasyonunun dağılmasını da  önleyecek ve  Şerit takip sistemiyle  araç şeritten çıktığında sürücüyü koltuğun titremesi ile uyaracak. Akıllı tekstil uygulamaları ile hava alan, terlemeyi önleyen, insandaki statik elektriği alan sistemler de hayatımıza girecek. Dijital ekran ile fonksiyon kontrolü yapılabilecek olan  koltuklar  fonksiyonları dijital ekranda ayarlanabilecek bir özellik katılması hedefleniyor.

Bu kadar konforlu araba için sahip olmanız gerekmiyor. Kadıköy oto kiralama firmasından son teknolojileri olan ve konforlu bir araç kiralayarak yolculuk yapabilirsiniz.