Arabayı Kullanırken Güvenli Sürüş

güvenli sürüş

Güvenli bir sürüşün temeli arabayı doğru kullanmaktan geçiyor. Arabayı doğru kullanma konusunda dikkat çekmek istediğim konu ise; güvenlik önlemlerinin eksiksiz olması ve aracın düzenli bakımlarını ihmal etmemek aracı rahat kullanmayı sağlayan direksiyon ve koltuk ayarını doğru yapma hususlarıdır.

Önemli olan bir diğer nokta da; direksiyon kontrolü olarak bilinen güvenli sürüşü sağlayan direksiyon ve koltuk ayarıdır. Eğer araç kullanmaya başlamış bir sürücüyseniz araca her binişinizde kontrol etmeniz gereken önemli bir durumdur.

Aracı farklı biri kullandığında koltuk ve direksiyon ayarı elbette değişiklik gösterebilmektedir. Çünkü bu ayar tamamıyla kişinin fiziksel özelliklerine yani boyuna ve kilosu da göz önüne alınarak, nasıl rahat ettiğiyle ilişkilidir.
Araç içinde Oturma pozisyonunun doğru ayarlanması, kişinin arabayı kullanırken rahatlığını sağlaması ve araç hakimiyetini daha iyi kavraması açısından çok önemlidir. Doğru koltuk ayarı yapılabilmesi için önemli olan iki nokta ise koltuğun uzaklığı ve sırt ayarıdır. Koltuk ayarının en iyi şekilde yapılabilmesi için otomatik vitesli ve düz vitesli araçlarda farklı yollar izlenilmesidir.

Araçlardaki en detaylı bilgiler oto ekspertiz ümraniye tarafından hızlı ve profesyonel bir şekilde yapılabilmektedir.