Bambu Parkeler

Bambu Parkenin Avantajları
Bambu Parkenin Avantajları

Evlerimizin temizliği ve şıklığı açısından zemin döşemeleri çok tercih edilmektedir.  Peki bir eve hangi parkelerin tercih edilmesi gerekir.  Kafanızda ki tüm bu sorular için size Bambu parkelerinin avantajlarını aktaracağız.  

  • Uygulamada Kolaylık

Diğer ahşap zeminlerin aksine Bambu parke uygulamada kolaylık sağlar. Sistire ve cilalama işlemleri yapmadan doğrudan zemine döşenir. Tüm bambu levhaların 6 kenarı, ileri teknoloji ürünü Ultraviyole dirençli vernik ile önceden kaplanmıştır. Kurutmak için uzun bir süre beklemenize gerek kalmaz. Uygulama süresi büyük ölçüde azalır. Zemin yere indiği anda iş bitmiş sayılır. Ahşap yada beton zemine çivilenerek yada yapıştırılarak döşenebilir.

  • Bambu Parkenin Sertlik ve Direnci

Bambu , pazarda bulunan ahşap ürünlerinin sertlik ölçümlerine göre en üst seviyelerdedir. Daha da önemlisi, bilinen ağaç çeşitleri ile karşılaştırıldığında ebat anlamında daha tutarlı olmasıdır. Ahşap zemin montajı yapıldıktan sonra görece nemdeki değişimlere bağlı olarak zeminde kabarma ve genleşme olabilmektedir. Bu hareketlenme parçaların ayrılmasına neden olur ve ahşap uygulamalarda önemli bir sorundur. Bambu zeminlerinizde bu sorunları yaşamazsınız.

  • Çevreye dost zemin ürünüdür

Bambu aslında bir ağaç çeşidi olmayıp ot sınıfına girmektedir. Dünyada en hızlı olgunlaşan bitkidir. Bir Bambu korusu her bahar mevsiminde yeni filizler vererek kendini yeniler ve bir mevsim içinde en yüksek halini alarak gelişimini tamamlar.

  • Bambu parkenin maliyeti

Bitmiş ve hazır cilalı bir zemin malzemesini satın alarak ve uygulayarak önemli bir maliyet avantajı sağlamış olursunuz. Bambu bu özelliği ile diğer sert ağaçlara karşı rekabet üstünlüğü göstermektedir. Sizleri de maliyet konusunda zorda bırakmamaktadır.