Bulaşık Makinesi Çalışmıyorsa Ne Yapmalı?

bulaşık makinesi çalışmıyorsa ne yapmalı
bulaşık makinesi çalışmıyorsa ne yapmalı

Bulaşık makineleri eskiden lüks bir eşya gibi gözükürdü. Fakat zamanın gerektirdiği şartlar ve bulaşığı elde yıkamaktan daha tasarruflu, aynı zamanda daha da hijyenik olmasından dolayı bulaşık makineleri evimizin en çok kullanılan beyaz eşyalarından biri olmuştur. Özellikle çalışan kadınlar için çok büyük kurtarıcıdır. Artık bulaşık makinemiz mutfağımızda olmazsa olmazımız olmuştur. Peki bulaşık makineniz arızalandı ne yapacaksınız?

Bulaşık makineniz arızalandığında servisi çağırmadan önce bir kaç basit kontrolle çalıştırma ihtimaliniz var.

İlk yapmanız gereken makineye su gelip gelmediğini kontrol etmek olmalıdır. Bunun için musluk ve vanaları kontrol ederek su gelip gelmediğinden emin olmalısınız. İkinci olarak da bulaşık makinenize elektrik gelip gelmediğini kontrol etmek için bağlantı kablolarını ve sigortaya bakmalısınız. Makinenizden çok pis kokular gelmekteyse bulaşıkları koymadan önce makineye deterjan koyarak makineyi boş bir şekilde çalıştırıp, makinenin içini temizlemesini sağlamalısınız. Makine programı bitirdiği halde makinenin içinde hala su kalmaktaysa, boşaltma hortumunun katlanıp katlanmadığını kontrol edin. Bulaşıkları yıkadığınız halde bulaşıklarınızda gıda artıkları kalıyorsa püskürtme ve filtre kollarını temizleyerek daha çok deterjan kullanın.

Bu kontrolleri yaptığınız halde bulaşık makineniz hala çalışmıyorsa beykoz arçelik servisi ile iletişime geçebilirsiniz.