Vajinismus Tedavisi Hakkında

Vajinismus Tedavisi Hakkında
Vajinismus Tedavisi Hakkında

Kadınların korkulu rüyası olan uluslararası boyutta dünya sağlık örgütünün de üzerine eğitimler seminerler düzenlediği Vajinismus hakkında tedavilerde bulunan bir çok doktor merkez uzman mevcut alanının en iyilerinden olan bünyesinde bu konuda ciddi Uzmanlar barındıran Vajinismus merkezinin tedavisi hakkında bilgilendirme yapacağız.

Hastalar genelde her gün üst üste tedavilere alınmaktadır. Ortalama tedavi süresi 3 gündür. İleri durumdaki (ağır) vajinismus hastalarında tedaviler 4-5 güne kadar uzayabilir.
Günlük olarak tedavi süresi (klinikte kalış) ortalama 1.5-2 saat arasıdır.
Tedavilerde bilişsel – davranışsal cinsel terapi yöntemleri uygulanır.
Tarafımızca hastalara verilen tedavi yöntemleri arasında parmak egzersizleri YOKTUR.
Davranışsal terapi kapsamında uygulatılan egzersizler ağrısız ve acısızdır.
Davranışsal cinsel terapilerin bir özelliği de, aynı ‘bir öğrencinin deney yaparak öğrenmesi’ gibi kalıcı sonuçlar doğurmasıdır.
Davranışsal terapiler konusunda hastalarımıza eğitimli bayan asistanlarımız destek vermektedir.
Vajinismus tedavileri için eş katılımı zorunlu değildir. Dileyen eşler tedaviler sırasında kendi eşlerinin yanlarında olabilirler.
Vajinismus tedavileri ile ilgili çalışmalarımız bilimsel kongrelerde de sunulmaktadır. Vajinismus ile ilgili en son bilimsel sunumumuz, ülkemizin en büyük ulusal kadın doğum kongresi olan TJOD (Türkiye Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’nde) 2014 yılında, poster ve ayrıca serbest bildiri olarak tarafımızdan sunulmuştur.
Ankara dışından gelecek hastalarımızın konaklama desteği için gereksinimleri varsa bu konuda sekreterliğimizle görüşmeleri gerekmektedir. Konaklama konusunda Ankara’daki konukevlerine web sitemizden ulaşıp, önceden randevu alabilirsiniz. Ankara’da bir yakınınızın yanında kalmayı düşünüyorsanız, kendinize ait özel bir odanın olması yeterli olacaktır.
Yurt dışından gelecek olan hastalarımızın, kendi izinlerini ve uçak biletlerini almadan önce randevu için sekreterliğimizle görüşmelerini öneririz.
Ankara dışından gelecek olan hastalarımızda, zaman kaybı yaşanmaması için aynı gün içerisinde vajinismus tedavileri başlanmaktadır.
Adetli dönemlerde tedaviler yapılamadığından ötürü, tedavi için gelmeyi planladığınız süreçte adet görecekseniz, bu durumu bize önceden bildirmeniz uygun olacaktır. Telefonda önereceğimiz ilaç tedavisi ile adetiniz risksiz şekilde ileriye atılabilir.
Tedaviye gelmeden önce size başka bir doktor tarafından antidepresan bir ilaç başlanmışsa da bu ilacı kesmemenizi, mutlaka ilacınıza devam etmenizi öneririz

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ İSTANBUL – Uz. Dr. Şenay ESERDAĞ
(Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist)
Valikonağı Cad. No: 52/7 Nişantaşı / İstanbul
Tel: 0850 303 2000