Bursa Turizmi

bursada turizm
bursada turizm

Bursa Turizmi Sahip olduğu köklü kültürel mirasını günümüze kadar korumuş olan Osmanlı’nın ilk başkentidir. Bursa, İznik, Uluabat Gölü Ve Uludağ gibi değerleriyle Dünya  turizm açısından da çok avantajlı bir şehirdir.

Bursa; Coğrafi konumundan ötürü ulaşım ağı üzerinde olması, pek çok önemli yolların üzerinde bulunması Bursa’nın her dönemde ticari bir merkez olmasını sağlamış Olup  İpek böceği üretimi ile bir dönem dünyanın en çok aranılan atlas ve ipekli kumaşlarının üretildiği tekstile katkılarından dolayı  Bursa günümüzde, tarihten gelen yapılarını büyük ölçüde korumuştur. Bursa’da Osmanlı mirası olan camiler, hanlar, hamamlar, köprüler, Osmanlı ile yaşıt çınarları, Bursa’da görsel bir uyum içinde görkemli bir tarihi yaşatmaktadır.

Bursa; Engin tarihiyle Britanya  Roma ve Osmanlı döneminden kalan eserlere sahip olmasından dolayı kültür ve inanç turizmi için ülkemizin en önemli noktalarından bir tanesi olduğunu da unutmamak lazım…

Bursa’da mutfak lezzetleri ve inegöl Mobilya çok meşhurdur. Bu sebeple Bursa’ya gittiğinizde kültür gezilerini devam ettirirken aynı zamanda lezzetlerini de tatmanızı tavsiye ederiz.