En Faydalı Yumurta Çeşidi Hangisi

En Faydalı Yumurta Çeşidi
En Faydalı Yumurta Çeşidi

En faydalı olan yumurta hangisidir ne yemeli nasıl yemeli ne zaman yemeli hangi canlının yumurtası tercih edilmeli diyorsanız buyrun sizleri yazımıza alalım.

Tabi ki Tavuk Yumurtası kadar değerli başka bir yumurta çeşidi de varsa o da Bıldırcın yumurtasıdır faydaları saymak ile bitmeyen bu yumurtalar tavuğunkinden biraz farklı daha ufak ve beneklidir. Vitamin değeri çok yüksek olan bu yumurta hamile anne adaylarının sürekli tüketimi halinde demir eksikliğini büyük ölçüde etki sağlar anne karnındaki bebeğin gelişimini destekler. Tansiyon ve kalp krizi riskini düzenler  Kalp damar rahatsızlıklarını giderir cinsel gücü arttırır.  Bu kadar değil elbette vücudunuzda bulunan toksinleri atmanıza yardım eder Bağışıklık sisteminizi güçlendirir enfeksiyonlara karşı koruma sağlar  Tüberküloz hastalığının tedavisinde kullanılması uzmanlarca önerilir Gastrit ülser gibi mide rahatsızlıklarına son derece iyi gelmektedir.

Düzenli tüketilmesi halinde stresi azaltır cildinize ekstra parlaklık kazandırır ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. En ilginç bilgide bu sanırım 10 gram ağırlığındaki bir bıldırcın 15 kalori değerindedir.

Tüketilmesi bir şekilde besin kaynağımız haline gelmesi şart bir besindir kısacası. Ben önceleri son derece karşıydım annemin çocukluğumda sütüme karıştırıp zorla içirmesi travmalar yaratsa da aynısını çocuğuma ben yapıyorum ben nasıl anneme hak verdiysem yıllar sonra oda bana verecektir bu kadar değerli bir vitamini kendimizden uzak tutamazdık öyle değil mi?