Lateks Yatakların Özellikleri Nelerdir?

Lateks Yatakların Özellikleri
Lateks Yatakların Özellikleri

Şuan da kullanmak da olduğumuz bir çok yatak çeşidi var.Son dönemde popüler olanlardan biride lateks yataklardır. Lateks ham maddesi önce köpük sonra bu köpükten oluşturulan bloklardan yatağa dönüşmektedir.Lateks yataklar çocuk yataklarında ve araba yataklarında da kullanılması çok önemlidir.

-Lateks’ ten yapılmış bir yatak sağlıklı ve doğal dinlenme için bire birdir.

-Gece yattığınızda sıcaklıktan dolayı oluşan teri emer hava geçirgenliği olarak sizi terletmeden rahat ve huzurlu bir uyku uyumanıza neden olur. Teri alt tabakaya iterek vücudun kuru kalmasını ve hava almamasını sağlar.

-Koku ve mantar oluşmasını önler. Bu sayede yatağında ömrünü uzatır ve sağlıklı olmasına neden olur. Esnek olup darbe emici özelliğe sahiptir. Sürekli yumuşaklık ve süspansiyon hissi verir.

-Uzun ömürlüdür.

-En önemli özelliklerinden biri de, kilolu, vücudunda rahatsızlıklar ya da kas problemleri olan (bel ağrısı, sırt ağrısı, vb.) kişilere tavsiye edilen bir yatak olmasıdır. Kas yapısı üzerinde rahatlatıcı ve dinlendirici bir etkisi vardır. Rahat olmaları ile birlikte ortopedik ve vücut şeklini alan insanların uykusunun sağlıklı olmasını sağlayan yataklardır.