En Kullanışlı Mutfak Tezgahı Modelleri

Kullanışlı Mutfak Tezgahı Çeşitleri
Kullanışlı Mutfak Tezgahı Çeşitleri

1-) Granit

Eğer mutfağınızı yenilemeye ayırdığınız bütçe geniş bir aralıkta ise, tercih edilebilecek belki de en uygun tezgah malzemesi granittir. Son günlerde özellikle lüks mutfaklarda kullanımına yaygın olarak rastlanılan granit, leke tutmayan iz bırakmayan ve doğal bir yapıya sahip olan bir üründür. Bu nedenle de kullanıldığı her mutfakta şık ve dekoratif bir hava yakalanmasını sağlamanın yanı sıra kullanım kolaylığı açısından da oldukça elverişlidir.

2-) Sabun Taşı

Görüntüsü ile mutfağınızda tarihi bir yapı havası yakalayabileceğiniz sabun taşı, pürüzsüz ve doğal görünümlü bir materyal olarak artık yalnızca eski mutfaklarda kalmaktan kurtuldu. Modern mutfak tezgahlarda veya lavabolarda sıkça karşımıza çıkan sabun taşı ile şık ve doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Üstelik birçok renk seçeneğine ve parlak bir özelliğe sahip olan bu materyal birçok lekeye karşı da fazlası ile dayanıklıdır. Zamanla kararma ihtimali olsa da bakımı kolay bir malzeme olarak kabul edilir.

3-) Belenco

Günümüzde oldukça fazla tercih edilen modern belenco tezgahlar kullanıma uygun. Dayanıklı sağlam ve şık görünümlü. Üstelik belenco tezgahlar kir tutmaz ve kolay temizlenir. Şarap, hardal, sirke, limon gibi diğer tezgah malzemelerinin kalıcı olarak lekelenmesine ya da yüzeylerinde aşınmaya sebep olabilecek maddeler Belenco’ya etki etmez. Belenco bu üstünlüğü sayesinde yüzey koruyucu uygulamasına ihtiyaç duymaz.