Ev Taşırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev Taşırken Nelere Dikkat Etmeli
Ev Taşırken Nelere Dikkat Etmeli

Nakliyat firmaları evimizi veya iş yerimizi taşırken pek çok eşyamızı onlara emanet ederiz.  Eskisi kadar evden eve taşınmak çok zor değil. Günümüzde tüm taşınma işlerini en ufacık ayrıntısına kadar artık nakliyat firmaları yaparken, dilerseniz bazı basit yöntemlerle onlara yardımcı olacağınız gibi, bu durumlarda fiyat üzerinden indirimde sağlayabilirsiniz. Peki bunlar nelerdir?

İlk önce bir liste yapın ve planlı bir şekilde hareket edin.

1-Kırılacak eşyalarınızı gazete kağıdı kullanarak sarıp, kolileyebilirsiniz.

2- Giysi ve ayakkabılarınızı da kolileyebilirsiniz.

3-Büfelerde ve dolaplarda duran küçük eşyalarınız çabuk kaybolacağından, onlarda ayrı bir kutuda toplayabilirsiniz.

4-Mobilya demonte edilirken kulp ve vida gibi kaybolacak eşyaları yine ayrı bir kutuya koyun.

Her yaptığınız kutu ve kolilerin üstüne içindeki eşyaların hakkında bilgi yazın. Kırılacak gibi. Aynı zamanda kolinin içinde bulunan eşyaların açıklamasını yazarsanız, taşındıktan sonra çok rahat bir şekilde yerleşebilirsiniz. Kolilediğiniz tüm eşyaları listeleyin. Ayrıca evden eve nakliyat firmasından da aynı şeyi isteyin. Böylelikle çok düzenli bir şekilde taşınırsınız ve atladığınız hiç bir detay olmaz. Yeni evinize eşyalarınızı götürdüğünüz zamanda çok kolay bir şekilde yerleşirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus nakliyat firması ararken sadece fiyat değil, yaptıkları hizmeti de göz önünde bulundurmanız. Eşyalarınızı dikkat etmeden taşıyan bir nakliyat firması, eşyalarınıza zarar vereceği gibi, evinizdeki parke ve duvarlara da zarar verebilir. Bundan dolayı tecrübeli ve işini profesyonelce yapan firmalarla çalışmanızda yarar var.