Evimiz İçin Parke Nasıl Seçmeliyiz?

Mobilya ve ev dekorasyonu  için önemli olan unsurlardan bir tanesi de parkelerdir. Parke seçerken renk ve kalite unsurları da önemlidir. Seçeceğiniz parke rengi açıksa evinizi ferah ve geniş gösterecektir. Eğer koyu renk parke seçerseniz evinizi karanlık gösterecektir. Bundan dolayı açık renk parke seçtiğinizde koyu renk eşyalar, koyu renk seçtiğinizde açık renk eşyalar ile kombinleyebilirsiniz. Modern bir hava yakalamak isterseniz gri renklerde parke seçmelisiniz. Doğal bir hava katmak isterseniz naturel tonlarda parkeler tercih etmelisiniz. Bu tonlardaki parkeler evinizde daha doğal ve sıcak bir hava katar.

Zemin döşemesi seçerken fiyatı ve garantisi kapsamında önemlidir. Zevkinize uygun çeşitli parkeler uygun fiyatlarla bulunmaktadır. Herkesin parke zevki farklıdır, bazıları açık renkli , bazıları ise koyu renkli parkeleri sever. Şömineli bir eve sahipseniz koyu renk parkeler evinizi hem daha sıcak ve aynı zamanda daha şık görüntü kavuşturacağı kesin.

Parke her anlamda avantajlı olan zemin ürünleridir. Temizlemesi de kolaydır. Ahşap temizleyecilerle silinmesi yeterlidir. Aynı zamanda uzun süre kullanılabilmesi de avantajlarından bir tanesidir. Mobilya, perde,kapı,halı gibi eşyalarla çok güzel uyum sağlamaktadır.