Parke Bakımı

Parke Bakım ve Onarımı
Parke Bakım ve Onarımı

Parke döşemelerimiz de zamanla sıcaktan ya da sudan dolayı aşınmalar kabarmalar olabilir.Bu sorunlar başımıza geldiğinde sürekli parke değişimi yaptıramayız.Bu hem manevi hemde maddi bir duruma sokabilir bizi.Tabi bütçeniz uygunsa yaptırabilirim derseniz sizin görüşünüz. Laminat parke döşemelerinin onarım süresi, mevcut hasarlara göre değişir. Parke döşemelerin restorasyonu üç önemli aşamaya bölünür. Ahşap ve laminat parke modelleri için uygulanan üç aşamalı bakım ve onarım basamakları şöyledir:

1. Hasar Tespiti: Parke üzerine yapışan yabancı nesneleri çıkarın ve üzerine serdiğiniz halıları kaldırın. Ardından parke döşemelerinizdeki hasarlı ve çizik bölgelerin hepsini tespit edin.

2. Zımpara: Parkelerinizdeki ufak tefek sorunları zımpara yardımıyla giderebilirsiniz. Parke üzerindeki çizikler için bu bölgeleri zımparaladıktan sonra, cila uygulayın ve parkenizi kullanmaya devam edin. Eğer hasar tamir edilmeden çözülmicek şekildeyse, üçüncü aşamaya geçin. Parkeler üzerindeki çıkmayan lekeler için de zımpara yapılabilir.

3. Parke Onarımı: Ahşap ve laminat parkelerinizin yüzeyinde zamanla meydana gelen hasarları tamir etmek için, profesyonel parke onarım firmalarından yardım alabilirsiniz. Parke onarımı bittikten sonra, yeni bir koruyucu üst kat uygulanması gerekebilir. Parkelerinizin üzerine sürülen koruyucu cilanın tamamen kurumasını bekleyin.

Üsküdar ve çevresinde laminat parke satışı ve döşemesi hizmeti veren Üsküdar Laminat Parke firması ile hemen iletişime geçerek sizlerde zeminlerinizin döşenmesini sağlayabilirsiniz.