İstanbul’da Gezilecek En Görkemli Yerler

İstanbul'da Gezilecek Yerler
İstanbul'da Gezilecek Yerler

İstanbul’un göbeği ve Tarihi Yarımada’yı gezmeye başlamak için seçilecek en doğru yer Ayasofya Müzesi’dir. Dünyanın en tanınmış ibadethanelerinden birisi olarak aynı yerde 3 defa inşaa edilmiştir. Ayasofya’nın son hali 537 yılında yapılmıştır.

Osmanlı İmparatorluğu; dünyanın en geniş sınırlarına ulaşmış ve yüzyıllar boyunca hakimiyetini sürdürmüş imparatorluklardan birisidir. Bu köklü tarihin ve ihtişamlı yapının 400 yıl boyunca yönetildiği, sultanların ve ailelerinin yaşamış olduğu Topkapı Sarayı ise bütün görkemi ile Tarihi Yarımada’da görülmeye değer.

Tarihi Yarımada’nın en gözde yerlerinden biri de Beyazıt’ta 550 yıldır ayakta kalan Kapalı Çarşı’dır. Yabancı turistlerin Grand Bazaar adı ile bildiği Kapalı Çarşı; içerisinde kaybolacağınız sokakları ve dünya altın piyasasına yön veren kuyumcuları ile ünlüdür.

Eğer aracınızla gitmeyi planlıyorsanız kesinlikle bir plan doğrultusunda ilerlemelisiniz. Aracınızın lastiğinde herhangi bir sorun olursa Ataşehir Lastikçi ile irtibata geçebilirsiniz.