Koltuk Altı Beyazlatma

Koltuk Altı Beyazlatma İşlemi
Koltuk Altı Beyazlatma İşlemi

Koltuk altı derisi çeşitli nedenlere bağlı olarak kararabilir ve leke tutabilir. Aile de bulunan diğer bireylerde de koltuk altı kararması varsa bu durum genetiktir. Kimyasal deodorantlar ve terleme önleyici ilaçlar cilt renginde önemli derecede bozabilir.

Sebebi her ne olursa olsun koltuk altı derisinin kararmış ve lekeli olması hoş bir görüntü değildir. Cilt sağlığını bozmayacak ve koltuk altı beyazlatma işlemi için servet harcamadan beyazlatmak mümkündür. Dermokil beyazlatma ürünlerinden faydalanabilirsiniz ancak bütçem az diyorsanız bu tarifler tam size göre

Koltuk altı beyazlatma yöntemleri
Hindistan cevizi yağı; koltuk altından koyu renkli derileri ortadan kaldırır ve kötü kokuların engellenmesini de sağlar.
Limon ve şeker; görünürde daha beyaz ve lekesiz koltuk altına sahip olmayı sağlamaktadır. Limon içerisindeki yüksek sitrik asit içeriği ile güneş ışını olumsuz etkilenebilir ve bu yüzden limon sürme işlemi gece uygulanmalıdır. Şeker ise koltuk altında bulunan ölü derilerden arınmaya yardımcı olmaktadır. Esmer şeker veya işlenmemiş şeker ile yarım bardak limon suyu karıştırılır ve koltuk altına sürülür. 15 dakika bekledikten sonra koltuk altı durulanır.