Laminat Parkeyi Boyama

Laminat Parke Boyama
Laminat Parke Boyama

Kullandığımız parkeleri ilk seçimimiz de çok beğensek de bir süre sonra rengi desene içimizi daraltabilir.Özellikle ilk seçtiğimiz laminat parke rengi çok koyuysa ve artık açık renk isteyerek evimizi ferahlatmak istiyorsak.Peki laminat parkelerimizin renk değişimi için boyayabilirmiyiz.

Beraber çalıştığımız ustalardan öğrendiğimiz kadarıyla çok tavsiye edilen bir yöntem olmadığını söyleyebiliriz. Sebebini de hemen belirtelim ki kafanızda soru işareti kalmasın. Laminat parke ve lamine parkelerde renk değişikliğine gitmek isteyen tüketicilerin karşılaştığı ilk durum şudur ki kısa sürede aşınma ve boya kalkmasıyla karşılaşıyorlar.
Değişim sürecinin başında çok fazla bir problem çıkmadığı görülse de çok ama çok kısa zaman içinde aşınmalara maruz kaldıklarını dile getiriyorlar. Ve bu kez başka arayışlara giriyorlar.

Epoksi adında kuvvetli bir boya türü var. Bu tür boyaları gemicilik sektöründen kullanıyorlar. Fakat bu boya bile çok kısa bir zamanda aşınmalara ve boya kalkmalarına maruz kaldı. Eğer ne olursa olsun zemin kaplamalarıma boyama işlemini uygulayacağım diyorsanız Epoksi boyalarla boyamanızı tavsiye edebiliriz fakat sonucun değişmeyeceğinden emin olabilirsiniz.