Leman Elif Çavuşoğlu Kimdir

Leman Elif Çavuşoğlu Kimdir

1983 yılında doğmuş olan Elif Çavuşoğlu ortaokul ve lise dönemlerini başarılı bir şekilde bitirmiştir. Daha sonrasında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış olup başarılı bir not ortalaması ile buradan da mezun olmuştur.

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu Ceza Hukuku alanında uzmanlaşmış olmakla birlikte aynı zamanda İş Hukuku ve Aile Hukuku alanlarında da uzmanlaşmış olup bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca kendi avukatlık bürosunda bağımsız olarak avukatlık mesleğine devam etmekte olan avukat siz değerli müşterileri için güvenilir bir hizmet sunmaya devam etmektedir.

Halk arasında en çok kullanılan deyim ağır ceza avukatıdır. Fakat mevzuatta ceza avukatı tanımlamasına denk gelen bir düzenleme bulunmamaktadır. Türkiye’de avukat her türlü davaya girme yetkisine sahiptir. Ağır ceza mahkemesinde görülen davalar ceza hukukunun en mühimidir. Dolayısıyla bu davalara giren avukatlara ceza avukatı denilmektedir.

Ceza Hukuku Nedir?

Suç ve ceza kavramları çoğu kişi açısından kulağa hoş gelmiyor olsa da gelişen toplumsal yaşam içerisinde insan ilişkilerindeki karmaşıklıklar her an herkesin bir suç mağduru olabilmesi veya bir suç isnadıyla karşı karşıya kalmalarına sebep olabilmektedir. Bu sebeple herkesin her an için kendini bir suçun mağduru veya suç isnadının şüphelisi olarak görebilmesi de mümkündür. Ceza hukukuna ilişkin mağduriyetin veya isnatların muhatabı olmanı ise diğer hukuk dallarına göre etkisi daha ağır olabilmektedir.

Ceza mahkemelerinin kararları kişinin hak ve özgürlüklerine en derin müdahalelerin olduğu kararlar bütünüdür. Ceza kanunların Avrupa Birliği’ne uyum sürecindeki yenilenme ise bu alana özgü bilginin gittikçe daha da teknik olmasını ve uzmanlık gerektirdiğini sonuçlanmıştır. Bunun sonucunda beklenmedik olumsuz neticelerle karşılaşmamak adına ceza soruşturmalarının ve kovuşturmalarının son derece titiz ve dikkatli bir şekilde takip edilmesi, süreç boyunca gerekli hukuki işlemlerin yapılması ve hukuki müdahalelerin yöntem, zaman ve nitelik bakımından doğru tespit edilmesi gerekir.

İnternet üzerinden arama motorlarını kullanarak “ceza avukatları bursa” diye sorgulama yapabilirsiniz ve Bursa ‘da hizmet vermekte olan ceza avukatlarının listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yukarıda oluşturulmuş bağlantının üzerine tıklama yaparak kolay bir şekilde ve kısa yoldan Avukat Elif Çavuşoğlu ‘nun ilgili web sitesine erişim yapabilirsiniz
Avukat Adı : Leman Elif Çavuşoğlu
Ofis: 0224 251 57 57
Cep : 0542 480 67 75
Mail : av.elifcavusoglu@hotmail.com
Adres :Elmasbahçeler Mh. Mahmudiye Cad. Dilmaç Plaza Kat:3 Daire:11 Osmangazi/ Bursa