Ozalit-Plotter Makinaları

ozalit
ozalit

Son yıllarda Ozalit için kullanılan makinalarda amonyağın oldukça boğucu ve kötü olan kokusu nedeni ile aynı zamanda teknolojinin her geçen gün ilerlemesi ile piyasadan kaldırılmış kullanımı bırakılmıştır. Ozalit makinasının yerine toz toner ile çalışan A0 plan kopya makinaları kullanılmaya geçilmiştir. Ozalit in eşdeğeri şu anda PLAN KOPYA makinasıdır veya daha teknik dille A0 Makinaları da diyede adlandırabiliriz.

Plan kopya makineleri teknik özellik olarak fotokopi makineleri ile benzerlik gösterirler ancak bu cihazlar geniş format baskılama işleri için tasarlanmıştır 2008 yılında bazı markalar plan kopya makinelerini color renkli lazer teknolojisi ile birleştirelerek kullanılmıştır.

Çizilen her proje, verilen her emeğe daha fazla değer katması için kağıt’ın kalitesine, selüloz miktarından içindeki ana ham maddesi olan odunun menşeine kalitesine kadar önem verilmelidir elbette.

PLOTTER MAKİNALARI Mimar ve mühendislerin teknik çizim işleri yapan kişi ve kuruluşların vazgeçilmez iç mekan geniş format yazıcı makinesi anlamına gelmektedir. c.a.d programları vasıtası ile çizimi yapılan bir projenin planın görsel ölçek’de siyah-beyaz çıktıları için ideal olan bu makinadır. Ayrıca renkli çizimi yapılan projelerinde gerçek renklere yakın planda fotoğraf kalitesinde çıktılarını yapabilen cihaz budur.