Satış Sonrası Hizmetin Önemi

satış sonrası hizmetin önemi
satış sonrası hizmetin önemi

Her firmanın kendi bünyesinde Çözüm odaklı çalışabilen Servis Noktaları olması gerekiyor. Ne yapmalılar Satış esnasında gösterdikleri güler yüzlü satış odaklı sundukları müşteri memnuniyetini geri dönüşlerde de gösterebilmeli. Bu nedir satılan ürünler ile ilgili şikayet birimi gibi de düşünebilirsiniz ancak bu birimin son derece profesyonel uzman bir ekip ile çalışması gereklidir.

Örneğin Bir Mobilya firması Koltuk takımını sattı müşteriye ancak verdiği termin süresini aştı yani teslim edilmedi müşteri tahminen oldukça gergin bir şekilde karşısında muhatap görmek isteyecektir. Eğer siz bir firma veya satıcı olarak bunun arkasında durup profesyonel hizmet verirseniz servis kalitenizden ötürü o müşteriyi kazanıp sizleri başkalarını da tavsiye etme olanağı da otomatik olarak artacaktır.

Mobilya firmasından örnek vermişken mobilyanız inegölden inegöl mobilya sektöründe ürününü sattıktan sonra problem yaşamayacağınız firmalardan biridir. Ürünü aldıktan sonra bile iki yıl ürün garanti kapsamındadır. Fakat bu özenle çalışmayan pek çok firma mevcut. Bu sebeple Servis birimlerinize ekstra özen göstermelisiniz.