Süper Meyve Kurt Üzümü

Kurt Üzümü
Kurt Üzümü

Ülkemizde yeni yeni tanınmakta Olan . Dünya’ da ”Süper Meyve” olarak adlandırılan
Kurt Üzümü “Goji Berry” olan Kurt üzümü Türkiye’ de Karadeniz bölgesinde yetişebilen bazı hastalıkların ve doğal güzellik kürleri için ideal bir meyvedir.
Dünyada besin değeri en fazla olan meyve olarak bilinen . Küçük ve yumuşak bir yapıya sahip olan. Çin’ gibi bazı ülkelerde de yıllardır tıp alanında kullanılmakta olan ve bu meyveyi yıllardır tıp alanında böbrek, akciğer,karaciğer , kolesterol gibi hastalıkların ilaçlarının yapımında tedavi amaçlı kullanılması
Bu meyve’nin Asya, Çin, Moğolistan ve Tibet’ te 40 değişik çeşidi bulunmaktadır. Portakaldan 500 kat daha fazla C vitamini özelliğine Sahip . Tat olarak yaban mersini tadın’da Antioksidan etkisi ve magnezyum, kalsiyum, çinko, B1, B2, B6, E, C vitaminleri bulunduran . Hücrelerin yenilenmesini ve büyümesini sağlayan bir meyvedir.
Bugün sizlere bu meyvenin ne gibi faydaları olduğunu yazacağım
*Zayıflamak isteyen kişiler için; Yağ yakımı bakımından çok fazladır. Bu yüzden zayıflatma etkisi fazla görülmektedir. Ve Kan dolaşımını da ciddi anlamda düzenlemektedir.
* Görme bozukluğu yaşayan kişilerde görme sorununu da ciddi anlamda azalttığı da görülmektedir.
*Bağışıklık sistemin güçlenmesinde destek olan, Beyin fonksiyonları ve hafızaya iyi gelen bir meyve olup ayrıca Ciltte bulunan iltihaplanmaları da iyileştirmektedir.
*Son yılların en çok artan hastalıklarından Kanser hastalığına karşı koruyucudur. Ayrıca bu meyve’nin Yapraklarından çay yapılarak yada çorba ve salatalarda kolaylıkla tüketilebilen bir meyvedir..