Anaokullarında İlaçlama Önamlidir

Anaokullarında İlaçlama

Anaokulu ilaçlamanın önemi; çalışan annelerin babaların çoğunluğu çocuklarını küçük yaşlarda anaokullarına verirler. Bu bazen zorunluluktan bazen de çocuklarının erken yaşta eğitimi başlamalarını istedikleri için olur. Anaokulları tam zamanlı, yarım zamanlı olarak değişiklik gösteren ve anne babaların imdadına yetişen önemli kurumlardır.

Çalışan anne babalar genellikle çocuklarını tam zamanlı anaokullarına vermektedirler. Tam zamanlı anaokullarında sabah kahvaltısı, öğle yemeği, uyku ve ikindi kahvaltısı gibi etkinlikler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra çocuklarını eğitimleri içinde tonlarca boyamalar, kavramlar, hikaye okuma zamanları, kukla, çizgi film ve çocuklar için yararlı etkinlikler anaokulundaki eğitmenler sayesinde çocuklara verilmektedir. Ebeveynler çocuklarını tüm gün neler yaptığını görmeleri çok zordur. Fakat tüm gün merak içinde olan anne ve babalar akşam çocuklarını almaya gittiklerinde çalışanların söyledikleriyle tatmin olurlar.

Anaokullarında verilen eğitime karşılık belli ücretler ebeveynlerden alınmaktadır. Ebeveynler para verdikleri bu okullarda çocuklarını en iyi bakılmasını ve eğitim görmesini isterler. Anaokulu sahipleri bu küçük çocukların sağlıklarını da düşünmek zorundadır. Bu yüzden anaokullarını zararlı hayvanlardan uzak tutabilmek için mutlaka ilaçlama yapmak durumdadır. Kendilerinin ilaçlama yapması durumunda ortaya istenilmedik durumlar çıkabilir. Yanlış ilaçlama durumunda çocuklar zehirlenebilir. Bu durumda yapılması gereken bu işte uzman olmuş eğitimler almış ilaçlama ekiplerine başvurulmalıdır. İlaçlama ekipleriyle anlaşıp periyodik bir şekilde okullarını ilaçlama yaptırarak bu tür zararlı hayvanlardan hem okullarını hem de çocukların sağlıklarını tehlike atmamış olurlar.

Sınıflarda bulunan parke üzerini kaplayan örtü veya halıların temizliği de çok önemlidir. Üzerinde sürekli gezindikleri için çok fazla toz tutmayan şeyler tercih edilmelidir. Alınan eğitim kadar ortamın temizliği büyük derecede önem taşır. Çocuklar küçük oldukları için mikroplara dirençleri daha düşük olur. Bu da demek oluyor ki onları daha fazla korumamız gerek..

İstanbul içinde bu kalabalıkta her an herkes iç içe olduğu için çok daha fazla özenmemiz gerekiyor. Özellikle kış günleri hastalıklarla savaşırken temizliği elden bırakmamak gerek. Toplu taşıma kullandıysanız araç içinde bulunduktan sonra bile ellerimizi yıkamamız ya da en azından silmemiz gerekiyor. Sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de aynı şeyler geçerli. Çok kalabalık bir şehirdeyiz ve hastalıklar almış başını gidiyor. Bulaşıcı hastalıklardan bir nebze de olsa korunmak ve korumak için kişisel temizliğinizi aksatmayın derim. Sağlıkla Kalın..

Anaokulları ilaçlamada sektörünün lideri Sct Ümraniye Böcek İlaçlama firması yer almaktadır.