Bakırköy Botanik Parkı

Bakırköy Botanik Parkı
Bakırköy Botanik Parkı

İstanbul Anadolu Yakası’ndaki Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı’nın Avrupa Yakası’ndaki bir benzeri de Bakırköy’de bulunmaktadır. Bakırköy Botanik Parkı’nda farklı bitki gruplarından oluşan 11 adet tematik bahçe ve yüzlerce çeşit ağaç bulunmaktadır. Bakırköy Botanik Parkı’nda Atatürk ve çocuk temalı heykeller, çocuk oyun alanları, ekolojik yaşamı teşvik etmek ve botanik parkın enerji ihtiyacının bir kısmını karşılanması amacıyla 3 adet rüzgar türcini, doğal gölet ve süs havuzları bulunmaktadır.

Göçmen kuşların bekleme alanları, 8 metre yüksekliğinde çağlayan, manzara seyir terasları, piknik alanları ve sosyal tesisler bulunuyor. Botanik Park’ta doğal kaynak suyu ile yapılmış göletlerde kuğu, ördek, su kaplumbağaları ve balıklar için 3 adet yüzer iskele de bulunmaktadır.

Ailenizle yapacağınız bir hafta sonu kaçamağında tercihiniz Araba Kiralama ile Bakırköy Botanik Parkı’na gitmenizi tavsiye edebiliriz.

İstanbul’a gelen yerli ve yabancı turistler istanbul tours ile İstanbul’un görülmesi gereken tüm yerlerini güvenli bir şekilde gezmektedir.