Çınar Partikül Temizleme Makinası DPF

Çınar Partikül Temizleme Makinası DPF
Çınar Partikül Temizleme Makinası DPF

Çınar partikül temizleme makinası (Dpf Cleaning Machine) imalatı hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz, oluşturulmuş olan bağlantı metnine tıklayarak ilgili web sitesine ulaşabilir, buradan iletişim numaralarıyla iletişim sağlayabilirsiniz.

Dizel Partikül Filtresi çoğunluk olarak aşağıdaki nedenlerden dolayı tıkanmaktadır:

  • Arabayı rölanti halinde uzun süre çalıştırma durumlarında,
  • Kalitesi düşük yakıt kullanımı,
  • Dur ve kalk yapmak zorunda kalınan trafikte ve de düşük hızda uzun süreli araba kullanımında

Dizel Partikül Filtresi (DPF), yeni çıkan tüm dizel araçlarda bulunmakta olan bir malzemedir. Dizel Partikül Filtreleri gerekli önlemlerin alınmaması sonucunda rejenerasyon işlemi sonucu ile bile temizlenemeyecek duruma gelebilmektedir. Bundan dolayı değişimi gerekli olabilmektedir.

Partikül temizleme makineleri için Dpfmac firmasının web sitesine bakmanızı önermekteyiz.

Çınar Partikül Temizleme Makinası

Partikül temizleme makinesi (Diesel Particulate Filter Cleaning Machine) konusunda sektörün aranılan isimleri arasında yer almayı planlayan Çınar Makine Dpf Mac yılların bilgi ve birikimleri ile alanının en iyileri olma yolunda hızlıca ilerliyorlar. Dpf Mac tıkanan araç filtreleriniz için harika çözümler sunmakta.

Çınar Makina Dpf Mac Firması; Partikül filtre ve katalizör Temizleme makinemiz Türkiye’de ve Avrupa’da çalışma ve temizleme özelliği açısından bir ilk özelliği taşımaktadır. Kullanılan temizleme ürününe endeksli AISI 304 Kalite olarak üretilmiştir. Ürünün tam temizleme ve reaksiyon ortamı sıvının 80 derece ısıya ulaşmasıyla gerçekleşmektedir.

Filtreler Neden Tıkanır?

DPF motordan gelen zararlı gaz ve partikülleri tekrar yanma işlemine alsa da, bu parça belli bir zaman sonra dolar ve tıkanır. Motor yağından kaynaklanan kül ve kurum, motordan gelen kirli parçalar, kalitesiz yakıt tüketimi DPF’nin tıkanmasının başlıca sebeplerindendir. Araç üreticileri bu parçayı belli aralıklarla yüksek sıcaklık üreterek kendisini temizlemesi için tasarlamıştır. Bu işleme rejenerasyon denir. Fakat bir süre sonra filtrenin tamamıyla dolması ile rejenerasyon işe yaramaz hale gelir. Bu aşamadan sonra DPF’in temizlenmesi ya da değiştirilmesi gereklidir.​

Makinemiz sıvıyı önce 80 derece getirerek işleme başlamaktadır. Onun içindir ki firma olarak önce ürün satışı yapılmıştır. Sonra makine tasarlanmıştır. Ardından patent altına alınmıştır. Kabinli makinemiz partikül filtre ve katalizörü açık çalışma ortamından tamamen arındırmaktadır. Böylelikle kapalı bir kabinin içinde gözle görülebilir şekilde temizleme işlemini gerçekleştirmektedir. Özel havalandırma sistemi eklenerek çıkan işlem buharı ortamdan dışarı atabilmektedir.